Odpoveď na: Moja výzva – TELO AKO DELO

Úvod Diskusné Fóra Akadémia Telo ako delo Moja výzva – TELO AKO DELO Odpoveď na: Moja výzva – TELO AKO DELO

#8144
Valihora
Keymaster

Pár dní som sa neozval, mám kopec práce, ALE! bez práce nie sa koláče (ani doláče…) dopiče.

V nedeľu som zaplával druhé zimno plavecké podujatie na Zlatých Pieskoch, kam chodím trénovať – 500 m. Už som to síce zaplával (toto bolo už 4. raz) ale teraz je to oficiálne aj s teplotou vody (tú zatiaľ nemeriam). Som veľmi rád, lebo týždeň predtým ma chytila nejaká žalúdočná viróza alebo niečo, mal som tak ťažký stav že som 2x strácal vedomie, mal som hnačku aj som vracal. Ďalší deň som už tieto stavy nemal ale skoro nič som nejedol (jednu polievku) a celý týždeň som poriadne nič nejedol, za deň tak max 2x niečo malé. Plávať som nebol vôbec ale každý deň som odtrénoval tréningy DRILER s vlastnou váhou. Nakoniec som dostal diplom, takže som diplomovaný zimný plavec 😀 (to sa mi páči).

Vôbec sa tu nechcem sťažovať. Píšem to preto, aby ste videli, že tieto veci sa stávajú každému a nikdy to nie je 100% super. Ja som za posledných 6 týždňov, odkedy som začal rysovačku prekonal Kovid (mal som to ako bežnú chrípku ale aj tak som nespal poriadne a nebolo mi úplne najlepšie ale žiadna plúcna ventilácia sa nekonala), potom mi zubárka trhala zub – týždeň som tiež jedol len tak čo sa dalo a bral som antibiotiká a posledný týždeň ten žalúdok.

ALE! Robil som, čo sa dalo s tým čo mám. Cieľ – zaplávať 500 m na oboch podujatiach sa mi podarilo splniť. To je dôležité.

Každý deň mám tréningy DRILER, dnes bol fakt pomerne ťažký kondičný tréning ale teraz som sa vrátil z behu. Bol som behať po dlhom čase – dal som 2,7 km. Najprv si hovorím dám 3 km ale zajtra chcem ísť zase plávať (a ráno predtým zase DRILER) a treba byť rozumný. Cieľom dnešného behu bolo – ísť behať. Nie lámať rekordy alebo sa hecovať. To vôbec.

Dnešný beh mal byť prvý krok k mojej ozaj rysovačke. Keďže mám za sebou to plávanie, čo bola moja priorita (navždy budem vedieť, že som zaplával 500 m v 3-4st vode) – a zároveň uvažujem, že budem celý rok makať na plávaní, aby som budúcu zimu zaplával 1000 m. Chcel som s dať 3 km ale potom som si uvedomil, že zajtra chcem ísť zase plávať a dnes som už mal pomerne náročný tréning tak som sa otočil skôr a bežal naspäť, teda som dal 2,7 km. Aj tak to bol môj 2. tréning a zajtra plánujem zase 2 – ráno DRILER a potom voda 500 m.

Teraz začne byť moja rysovačka viac typická ale stále chcem plávať.