Moja výzva – TELO AKO DELO

Úvod Diskusné Fóra Akadémia Telo ako delo Moja výzva – TELO AKO DELO

Ukázať 15 vlákien odpovedí
  • Autor
    Príspevky
    • #8592
      Valihora
      Keymaster

      Zhodnotenie týždňa. Pozitívne správy.

      Podarilo sa mi vylepšiť nedostatky z predchádzajúceho obdobia, hlavne zvládnuť pracovný nával, s ním spojený stres a zhoršený spánok, čo sa odzrkadľuje všade.
      Mám pred sebou posledné 2 mesiace rysovačky, teraz treba zabrať najviac. Budúcu sobotu chystám spoločný tréning, pozri na fóre viac info.

    • #8482
      Valihora
      Keymaster

      Moje zhodnotenie týždňa som posunul na dnešný pondelok, lebo mám výsledky meraní InBody. Je to bieda ale chcem to sem dať aby ste videli, že každému sa stávajú aj negatívne veci a nejde to vždy ľahko a bez problémov.

      Beriem to však ako výzvu aj ako memento. Viem, že najprv musím dať dokopy život, upratať si (aj v hlave) a odstrániť chyby. Potom sa mi bude ľahšie makať a budúce výsledky budú oveľa lepšie.

      Problémy sú na to, aby sme ich prekonávali.
      Nikto ma nezastaví!

    • #8237
      Valihora
      Keymaster

      Zhrnutie minulého týždňa (neskôr ale predsa)

      Chcem robiť tieto zhrnutia hlavne sám pre seba, je dobré vyhodnocovať svoju snahu aj priebežne, verím však, že aj Vám z toho môže niečo pomôcť.

      Tréningy:
      – funkčný tréning s vlastnou váhou doma 5x
      – špeciálny strečingový tréning 1x
      – plávanie 2x
      – dychové cvičenia 2x
      – meditácia 4x
      – fitko 1x

      Chcel som ísť cez týždeň behať aspoň 2x ale nešlo to, bol som fyzicky unavený a nechcel som to tlačiť. To isté s plávaním, minimálne o 1-2x som chcel ísť viac, nakoniec som bol iba v sobotu a nedeľu.

      Pokračujem v dobrej strave, momentálne mám 2500 kcal ale v sobotu sme si dali s frajerkou jedno jedlo mimo plánu v reštike.
      V nedeľu sme dali tuná s chlapcami dobrý tréning takže aj keď to nebolo ideálne, nebolo to vôbec zlé.

      Cítil som sa fyzicky slabý ale snažil som sa o čo najlepší spánok, ako vždy, moja pravideľnosť spánku je podľa aplikácie +93% (teda chodím spať a vstávam v ten istý čas!) – všimni si, že aj cez víkend (so + ne) to platí.

      Makám ďalej. Nikto ma nezastaví!

      • #8336
        Pavol Zavodsky
        Účastník (Participant)

        Ahojte všetci. Zhrnutie môjho týždna je asi nasledovné. V pondelok som si dal tažší trening na prsia aj triceps, a všetko bolo super tešil som sa na další trening. Žial další den ma chytila chrípka a tak celý týžden treningu bol v háji. Hovorí sa že vo všetkom treba hladat pozitíva a tu sa to potvrdilo, začal som celý týžden užívat nasekaný zázvor s vodou a limetkou a včera už som zvládol lahšiu turisitku, čiže sa teším ako už zajtra začnem zas fungovat v normálnom režime. 🙂 P.S. Vali dakujem moc za jedalniček, celkom pomohol. 🙂 A inak ak by ste chceli skvelý tip na prijem bielkovín, tak odporúčam proteinový puding od dr oetrkera. Má sice 400gramov, ale za to 40g bielkovín a je mega dobrý podla mna. 🙂

        S pozdravom

        Pavol Závodský

        • #8415
          Pavol Zavodsky
          Účastník (Participant)

          Ahojte vsetci.

          Tento tyzden uz som normalne trenoval, a posuval sa vpred. Do treningu som zacal zapajat aj mrtvy tah s hex trap bar a zistil som ze 140kg zvladnem, a chcel by som postupne zvysovat vahu. 🙂 Snazim sa si stazovat treningy a preto som napriklad zacal cvicit dipy s 8kg zavazim. Na koniec tyzdna som si este dal 10 km kardio a aby to nebolo lahke pridal som aj prevysenie.

          Dufam ze ste mali podobne uspesny tyzden ako ja a dakujem Valimu za neustalu inspiraciu. Tento mesiac sa mi hadam podari prist do BA. 🙂

          S pozdravom

          Pavol Zavodsky

        • #8380
          Valihora
          Keymaster

          Žiadne strachy Paľo, toto sa stáva. Nič, čo by Ťa zastavilo.
          Som rád, že jedálnik pomohol, keby čosi ozvi sa.

          V

    • #8204
      Valihora
      Keymaster

      Koniec týždňa – zhodnotenie.

      Budem robiť pravideľné zhodnotenia svojho týždňa, je to podľa najnovších výskumov najlepší spôsob ako dosiahnúť maximálne výsledky – pravideľne zhodnotiť svoju snahu.

      Necelé 2 T (týždne) dozadu som pozmenil svoj tréning – dosiahol som cieľ – zaplávať 500 m a zaraďujem viac silový tréning so závažiami. Okrem toho mám každý týždeň 5 funkčných tréningov s vlastnou váhou (DRILER).

      Počet tréningov za posledný T:
      funkčný posilňovací tréning (DRILER) 5 TR
      silový tréning 3 TR (1x vonku, 2x fitko)
      plávanie 2 TR
      strečing 1 TR (bol som na špeciálnom strečingovom tréningu)
      okrem toho meditácia 4 x (to si tiež značím, lebo to chcem robiť pravideľne, každý deň ale nie vždy sa mi podarí…)
      spolu som mal teda 10 tréningov + jeden strečingový (nerátam meditáciu)

      Dnes sme mali otvorený tréning, došiel iba Pavol (z Trenčína). Prešli sme si mŕtve ťahy, ja som ich po veľmi dlhej dobe zase zacvičil, ukázal som mu ako používať trhačky, dali sme aj biceps, ukázal som mu pár drobností na bench press…

      Zajtra idem zase do vody.

      Stravu držím veľmi dobrú aj keď sú tam ešte nejaké muchy ale nič nejde hneď.
      #niktomanezastavi
      #justdoit

      Prílohy:
      • #8227
        Pavol Zavodsky
        Účastník (Participant)

        Ahojte.

        Dakujem hlavne Valimu za trening, a za ukažku mrtvych tahov. 🙂 Trening mi dost pomohol, hlavne som si aj uvedomil ze zvladnem troška viac nez som si myslel. Čo sa tyka mojho progresu : bench press som na zaciatku roka cvicil prvu seriu na 55kg a pridaval som postupne az na 70, tento tyzden uz prvu seriu zacinam na 60kg a koncim na 75kg kde uz 2-3 su pre mna uspech, maly posun ale pre mna aj tak posun vpred.

        Dufam ze sa zas vidime na treningu

        S pozdravom

        Pavol Zavodsky

        • #8229
          Valihora
          Keymaster

          super Paľo, nikto nás nezastaví. Teraz v nedeľu plánujeme zase ďalší tréning, keby si bol v BA stav sa.

          V

    • #8152
      Valihora
      Keymaster

      PRÁCA ZAČÍNA.

      Úvod mám za sebou – nastavovania, úvodné merania, tréning, jedálnik, časový plán, všetko mám nastavené. Začína sa ozajstná robota.
      Všetky tieto veci tu rozpíšem presnejšie z praktického hľadiska v ďalších príspevkoch.

      Cez víkend som mal ešte “posledný” cheat day na svete, teraz idem už 100% podľa jedálniku. Dal som si vianočku s maslom a džemom, bolo to znameninté, domáci čučoriedkový džem od mamy na vianočke s maslom bol znamenitý.
      Apropó!
      Dokončil som konečne po úmornej snahe 3 jedálničky na celý týždeň. 2000 kcal, 2500 kcal a 3000 kcal. Čoskoro budú v sekcii “Strava” pre inšpiráciu. Verím, že vám to pomôže v nastavení svojich jedálničkov.

      V piatok máme tréning vo fitku tak kto chcete dojdite, info sú tu na fóre v téme “tréningy a stretká”

      V

    • #8144
      Valihora
      Keymaster

      Pár dní som sa neozval, mám kopec práce, ALE! bez práce nie sa koláče (ani doláče…) dopiče.

      V nedeľu som zaplával druhé zimno plavecké podujatie na Zlatých Pieskoch, kam chodím trénovať – 500 m. Už som to síce zaplával (toto bolo už 4. raz) ale teraz je to oficiálne aj s teplotou vody (tú zatiaľ nemeriam). Som veľmi rád, lebo týždeň predtým ma chytila nejaká žalúdočná viróza alebo niečo, mal som tak ťažký stav že som 2x strácal vedomie, mal som hnačku aj som vracal. Ďalší deň som už tieto stavy nemal ale skoro nič som nejedol (jednu polievku) a celý týždeň som poriadne nič nejedol, za deň tak max 2x niečo malé. Plávať som nebol vôbec ale každý deň som odtrénoval tréningy DRILER s vlastnou váhou. Nakoniec som dostal diplom, takže som diplomovaný zimný plavec 😀 (to sa mi páči).

      Vôbec sa tu nechcem sťažovať. Píšem to preto, aby ste videli, že tieto veci sa stávajú každému a nikdy to nie je 100% super. Ja som za posledných 6 týždňov, odkedy som začal rysovačku prekonal Kovid (mal som to ako bežnú chrípku ale aj tak som nespal poriadne a nebolo mi úplne najlepšie ale žiadna plúcna ventilácia sa nekonala), potom mi zubárka trhala zub – týždeň som tiež jedol len tak čo sa dalo a bral som antibiotiká a posledný týždeň ten žalúdok.

      ALE! Robil som, čo sa dalo s tým čo mám. Cieľ – zaplávať 500 m na oboch podujatiach sa mi podarilo splniť. To je dôležité.

      Každý deň mám tréningy DRILER, dnes bol fakt pomerne ťažký kondičný tréning ale teraz som sa vrátil z behu. Bol som behať po dlhom čase – dal som 2,7 km. Najprv si hovorím dám 3 km ale zajtra chcem ísť zase plávať (a ráno predtým zase DRILER) a treba byť rozumný. Cieľom dnešného behu bolo – ísť behať. Nie lámať rekordy alebo sa hecovať. To vôbec.

      Dnešný beh mal byť prvý krok k mojej ozaj rysovačke. Keďže mám za sebou to plávanie, čo bola moja priorita (navždy budem vedieť, že som zaplával 500 m v 3-4st vode) – a zároveň uvažujem, že budem celý rok makať na plávaní, aby som budúcu zimu zaplával 1000 m. Chcel som s dať 3 km ale potom som si uvedomil, že zajtra chcem ísť zase plávať a dnes som už mal pomerne náročný tréning tak som sa otočil skôr a bežal naspäť, teda som dal 2,7 km. Aj tak to bol môj 2. tréning a zajtra plánujem zase 2 – ráno DRILER a potom voda 500 m.

      Teraz začne byť moja rysovačka viac typická ale stále chcem plávať.

    • #8103
      Valihora
      Keymaster

      ČÍSLA NEPUSTIA. MOJE MERANIA VO VIDEU

      Tu mám ešte video zo všerajších meraní. Pár zaujímavých info aj tam.

    • #8096
      Valihora
      Keymaster

      MERANIA: ČÍSLA NEPUSTIA

      Toto je významný bod na začiatku cesty – získani objektívnych informácií – teda telesné merania. V programe sú zaradené v 1. kroku (na konci).
      Ja som sa bol merať dnes. Celkom som pozitíne prekvapený, čakal som horšie výsledky tuku (15%) ale mám 13% čo nie je zlé, teda do môjho cieľa potrebujem dať dole 5% tuku, čo je u mňa okolo 5 kg.

      Na základe toho si potom viem vypočítať presnejšie príjem kalórií, použil som kalkulačku na tomto webe:

      Macro Calculator


      kde sa dá nastaviť aj pomer makronutrientov (B/S/T) a ja som si zvoli mierny príjem bielkovín, lebo doteraz, celé roky som mal vysoký. Celkový počet kalórií v jedálničku mi vyšiel 3000 vzhľadom na môj cieľ – vyrysovať.

    • #8088
      Valihora
      Keymaster

      Prvá výzva splnená aj oficiálne.
      Včera som na podujatí “Zimný plavec Trenčín 2022” zaplával trasu 500 m na ktorú som sa pripravoval. Bolo to v pohode, na to, že som sa cielene pripravoval iba 1 mesiac paráda. Toto bol môj veľký cieľ, síce som to už zaplával 3 dni dozadu, toto bolo oficálne podujatie.

      Zopár info:
      Voda mala oficálne 3,3 stupňa. Plávalo sa v tečúcej rieke (Váh) dole prúdom, posledných 50 m hore prúdom (celkom fuška). Môj čas bol okolo 13 minút, čo je o 3 min rýchlejšie ako môj predchádzajúci čas v stojatej vode na Zlatých pieskoch. Je to pravdepodobne preto, že prúd rieky plavbu uľahčil.

      Tým pádom mi hneď napadajú ďalšie myšlienky: Koľko sa mi podarí preplávať budúcu sezónu, keď budem aktívne trénovať? Ako sa trénuje plávanie (metódy, frekvencia, objem tréningu… ). Keď som zaplával teraz po krátkom plaveckom tréningu (ale otužujem pravideľne už 2 sezónu) 500 m, dokážem budúci rok 1 km?

      Samozrejme sa týmto otvárajú nové možnosti a nové výzvy. A to je vždy dobre, lebo človek musí mať nejaké výzvy a ciele.
      Najbližšiu nedelu chcem výkon opäť skúsiť, tentokrát na Zlatých Pieskoch (stojatá voda), kde bude podobné podujatie.

      Kým doteraz bolo cieľom doplávať, teraz sa začínam na to pozerať viac podrobne a skúsim zaplávať aj lepší čas ako naposledy (na ZP trénujem), trasu 500 m som už zaplával takže môžem porovnávať. Môžem skúsit zmeniť stravu alebo porozmýšlať ako podať lepší výkon.

      PS: vždy keď človek s niečím začína, musí sa zamerať na základy. Ja som začal aktívne plávať, plával som pravideľne, dráhu aj čas som si začal zaznamenávať. To ma dramaticky posunulo z mojich max 5 min vo vode a max 150 m preplávaných na 16 min a 500 za mesiac. Keď už človek dosiahne určitý bod, môže sa sústrediť na väčšie detaily (technika plávania, rýchlosť plávania, strava, tréningové metódy…). Všetko toto začínam odteraz riešiť podrobnejšie, mám pocit, že ten 1 km dokážem budúcu sezónu zaplávať…

      PS2: ešte dám tú plavbu na Zlatých Pieskoch a potom sa 100% sústredím na rysovačku. Zajtra mám dohodnuté merania, čísla ukážu pravdu, cítim, že som nabral tuk ale nechcel so začať výrazne rysovať v príprave na zimné plávanie, tuk chráni telo a dostatok kalórií mi umožnilo zlepšovať sa tak rýchlo.

      PS3: nezabúdam ani na druhú časť svojej výzvy TELO AKO DELO – zlepšovať náš program. Pripravujem 3 vzorové jedálničky na celý týždeň – 2000 kcal, 2500 kcal a 3000 kcal, ktoré môžete využiť na inšpiráciu.

      PS4: na poslednom obrázku je Filip, člen nášho programu, ktorý sa chce pripraviť na súťaž v mens fysique!

    • #8076
      Valihora
      Keymaster

      Super chlapi. Je to tam. Môj prvý cieľ mojej výzvy TELO AKO DELO sa podaril. Dnes som zaplával 513 m! “Súťaž” ma čaká v nedeľu (zajtra spoločný tréning vo FIATE), mojim cieľom bolo priblížiť sa (ideálne zaplávať) 500 m aby so vedel, že mám na súťaž. Nechcel som tam ísť s tým, že “šak sa hecnem, hádam to nejako dám”…

      Okrem toho som dnes pre Vás natočil video o mojej príprave stravy na celý deň, chcel som ho sem dať ešte dnes ale nestihnem to – robím jedálniček, ktorý budem používať, bude aj súčasťou programu DRILER samozrejme aj nášho, tu bude oveľa viac podrobnejší a vysvetlený.

      Zatiaľ pár fotiek:
      Môj výkon zaznamenaný rôznymi spôsobmi – poskytne rôzne informácie.
      Použil som 2 metódy aby som si overil vzdialenosť, akú som preplával:
      – Google maps – dá sa tam zmerať vzdialenosť na mape (aby som vedel, kde asi mám doplávať)
      – mobilnú aplikáciu SportsTracker – teda zaznamenanie trasy mobilom (mal som ho v plaveckej bójke – plaváku)
      – hodinky Apple watch 4 – neukazujú presné (úplne mimo) vzdialenosť pri plávaní ale (čudujem sa) zmerali mi tepovú frekvenciu (čo väčšinou nerobia pri plávaní…) a dokonca aj taký údaj ako počet záberov (strokes).

      Na fotkách obrazovky mobilu môžeš vidieť v aplikácii Welltory porovnanie výsledkov – z hodiniek a SportsTrackeru.
      Je zaujímavé, že ST ukázal spálených 239 kcal kým AW 314 kcal (čo je dosť rozdiel). Rozdielne časy plávania sú spôsobené tým, že pri ST musím mobil dať do plaváku a ten uzatvoriť čo trvá nejaký čas to isté aj na konci, takže presnejší čas (to zančnem riešiť v mojej ďalšej kariére plavca) ukazujú AW, ktorý zaplnem a vypnem hneď pred a po plávaní.

      Spánok som mal dnes dobrý a dobre som sa cítil, hoci mi aplikácia Welltory po ranom tréningu DRILER ukázala, že ma tréning vyčerpal… Dal som dobré raňajky (uvidíš na videu), oddýchol som si a keďže som sa cítil super, išiel som potom plávať (o 12, takže s rozostupom 5 hod po rannom tréningu).

      DÔLEŽITÉ!
      Týmto som Ti chcel ukázať ako postupujem. Nezáleží, aký máš cieľ – musíš mať systém. Spánok, strava, tréning… všetému dávam hlavu aj pätu. Sledujem tieto údaje aby som získal prehľad, nie je to nevyhnutné ale je to aj moja práca – aby som vedel Vám potom sprostredkovať výsledky. Netreba ísť do najmenších detailov ale treba zvládať tie najväčšie premenné – spánok, tréning, strava aj mentálny prístup.

    • #8033
      Pavol Zavodsky
      Účastník (Participant)

      Ahojte. Tak moje meno je Palo a tento rok som si dal vyzvu vdaka Valimu nabrat 5kg svalov a zhodit 2kg tuku. Su veci ktore ma brzdili ktore som vyradil,napr. 1.1 absolutne vyradil alkohol (aj pivo) lebo mi prislo ze to moj postup len spomaluje. Vdaka Valimu som si nastavil treningy 4 krat do tyzdna a cez vikend kardio (ci uz beh alebo turistika). Zacinam po par tyzdnoch citit zmenu, napr pri bicepsových zdvihoch s velkou činkou už zvladnem zdvihnut viac ako na zaciatku. Vdaka Valimu som napr aj pozmenil jedalnicek a konecne objavil kuzlo kalorických tabuliek.Zmena u mna nastala aj ta ze som zistil ze musim pridat viac proteinu, a napr z jedalnicka som vyradil vela druhov syrov.
      Dufam ze cesta pojde tak ako planujem.
      S pozdravom

      Pavol Zavodsky

      • #8059
        Valihora
        Keymaster

        Super Palo! Zároveň si prvý člen, ktorý dal príspevok na fórum mimo mňa! Ak chceš, kľudne si založ svoju tému, kde budeš rovnako ako ja zdieľať svoje veci – jedlá, tréningy, hocičo, čo Ťa na Tvojej ceste čaká…
        PS: teraz sme zistili, že do príspevkov nevieme vložiť obrázky, tak na tom makáme, nech sa to čím skôr dá.

    • #8031
      Valihora
      Keymaster

      TELO NIE JE STROJ.

      Môj najbližší cieľ je zaplávať 500 m na podujatí v zimnom plávaní 20.2.2022 (presne o týždeň) a tomu podriaďujem svoj tréning – niekoľkokrát týždenne chodím plávať a snažím sa trénovať systematicky.

      Včera som zaplával 380 m a dnes som to chcel prekonať ale nemohol som spať (neviem prečo) a telo si vypýtalo oddych.

      Keďže som bol už dohodnutý s Denisom a nechcel som to rušiť, išiel som sa aspoň nachvíľu namočiť, zachoval som zvyk, zmenil som plán a cítil som sa nakoniec super. Mám už iba pár dní na to, aby som svoj výkon zlepšil, ak by som to teraz prepískol, je možné, že by som ochorel a súťaž by som jednoducho nemohol absolvovať.

      Takže dnes síce iba trochu ale lepšie ako nič a nie každý tréning musí byť vždy lepší ako ten predtým, dôležité je zlepšovať sa v dlhodobom hľadisku. Tento posledný týždeň chcem doladiť “formu” zaplávať v pohode 400 alebo 450 m aby som si bol istý, že to potom na súťaži zvládnem.

      Pred súťažou budem oddychovať a dám pozor na spánok, aby som bol v 100% forme. Aj preto som dnes radšej tréning výrazne upravil. Treba jednoducho svoje telo rešpektovať.

    • #8022
      Valihora
      Keymaster

      HRANICE SI ČASTO VYTVÁRAME SAMI V HLAVE.

      V prvom kroku nášho programu hovoríme o zmene. Tiež hovorím o tom, že musíš mať pozitívny prístup, veriť, že sa Ti podarí dosiahnúť cieľ. A samozrejme, musíš mať CIEĽ.
      To je kľúčové v tomto príspevku.

      Otužovaniu sa venujem 3. sezónu, a 2. sezónu systematicky. Túto sezónu som začal robiť tzv. zimné plávanie – teda plávanie vo vode pod 4 stupne. Len tak, pre seba.

      ALE! Až keď som si dal cieľ zúčastniť sa súťaže v zimnom plávaní sa “pohli ľady” (doslova). Už bolo niekoľko súťaží, kde sa dalo plávať 50, 100, 250, 500 m a 1 km. Mojim cieľom bolo preplávať 100 m. Lenže. Tieto súťaže sa kvôli Kovidu nekonali a v Trenčíne (odtiaľ pochádzam) sa chystá plávanie, na ktoré chcem ísť. Jediná možná trasa je 500 m! Ok, prijal som výzvu a začal som posúvať svoje hranice. A zrazu to, čo som nedokázal za 2 roky som dokázal za 2 týždne. Predĺžil som vzdialenosť, ktorú zaplávam (300 m takže mi ešte chýba 200) ale aj čas, ktorý vydržím vo vode (z mojich max 5-6 min som teraz zvládol 10).

      VŽDY SA DÁ NIEKAM POSÚVAŤ. AJ JA AKO SKÚSENÝ ŠPORTOVEC MÔŽEM VŽDY PREKONAŤ HRANICE, KTORÉ SI ČASTO NEVEDOMKY VYTVÁRAM SÁM V HLAVE.

    • #8015
      Valihora
      Keymaster

      ZAČIATKY SÚ VŽDY ŤAŽKÉ!

      Prvý týždeň moje výzvy za mnou. Nie je to ideálne, ale to nikdy nie je. Hneď prvý týždň mi zubárka musela vytrhnúť zub, beriem antibiotiká a analgetiká už niekoľko dní vkuse (proti bolesti). Som z toho taký omámený, horšie spím ale! NIKTO MA NEZASTAVÍ!!!

      Merania som musel odložiť aby som nemal skreslené výsledky ale spravi som si fotky, ktoré potom porovnám.

      Cieľ:
      – do konca apríla -8% tuku
      – do konca apríla – naučiť sa stojku
      – do konca februára – zaplávať 500 m na dvoch súťažiach v zimnom plávaní

      Nové zvyky, ktoré musím vybudovať (odznova):
      – nakupovanie (plánovanie)
      – varenie
      – zaznamenávanie svojej cesty sem na fórum
      – plánovanie stravy, nastavenie jedálnička, rátanie kalórií,

      Najbližšie kroky:
      – zostavenie jedálnička
      – tréningový plán už mám (Driler – domáce tréningy 5xT + plávanie 3-4x/T + posilňovací tréning (VV s Denisom alebo vo fitku s činkami 2xT
      – merania Inbody

    • #7977
      Valihora
      Keymaster

      Moja výzva 2022. Deň 0. Idem do toho!

      Na rok 2022 mám výzvu. Teda dve…

    • #7976
      Valihora
      Keymaster

      Moja výzva na rok 2022

Ukázať 15 vlákien odpovedí
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.