Odpoveď na: Moja výzva – TELO AKO DELO

Úvod Diskusné Fóra Akadémia Telo ako delo Moja výzva – TELO AKO DELO Odpoveď na: Moja výzva – TELO AKO DELO

#8031
Valihora
Keymaster

TELO NIE JE STROJ.

Môj najbližší cieľ je zaplávať 500 m na podujatí v zimnom plávaní 20.2.2022 (presne o týždeň) a tomu podriaďujem svoj tréning – niekoľkokrát týždenne chodím plávať a snažím sa trénovať systematicky.

Včera som zaplával 380 m a dnes som to chcel prekonať ale nemohol som spať (neviem prečo) a telo si vypýtalo oddych.

Keďže som bol už dohodnutý s Denisom a nechcel som to rušiť, išiel som sa aspoň nachvíľu namočiť, zachoval som zvyk, zmenil som plán a cítil som sa nakoniec super. Mám už iba pár dní na to, aby som svoj výkon zlepšil, ak by som to teraz prepískol, je možné, že by som ochorel a súťaž by som jednoducho nemohol absolvovať.

Takže dnes síce iba trochu ale lepšie ako nič a nie každý tréning musí byť vždy lepší ako ten predtým, dôležité je zlepšovať sa v dlhodobom hľadisku. Tento posledný týždeň chcem doladiť “formu” zaplávať v pohode 400 alebo 450 m aby som si bol istý, že to potom na súťaži zvládnem.

Pred súťažou budem oddychovať a dám pozor na spánok, aby som bol v 100% forme. Aj preto som dnes radšej tréning výrazne upravil. Treba jednoducho svoje telo rešpektovať.