Odpoveď na: Moja výzva – TELO AKO DELO

Úvod Diskusné Fóra Akadémia Telo ako delo Moja výzva – TELO AKO DELO Odpoveď na: Moja výzva – TELO AKO DELO

#8022
Valihora
Keymaster

HRANICE SI ČASTO VYTVÁRAME SAMI V HLAVE.

V prvom kroku nášho programu hovoríme o zmene. Tiež hovorím o tom, že musíš mať pozitívny prístup, veriť, že sa Ti podarí dosiahnúť cieľ. A samozrejme, musíš mať CIEĽ.
To je kľúčové v tomto príspevku.

Otužovaniu sa venujem 3. sezónu, a 2. sezónu systematicky. Túto sezónu som začal robiť tzv. zimné plávanie – teda plávanie vo vode pod 4 stupne. Len tak, pre seba.

ALE! Až keď som si dal cieľ zúčastniť sa súťaže v zimnom plávaní sa “pohli ľady” (doslova). Už bolo niekoľko súťaží, kde sa dalo plávať 50, 100, 250, 500 m a 1 km. Mojim cieľom bolo preplávať 100 m. Lenže. Tieto súťaže sa kvôli Kovidu nekonali a v Trenčíne (odtiaľ pochádzam) sa chystá plávanie, na ktoré chcem ísť. Jediná možná trasa je 500 m! Ok, prijal som výzvu a začal som posúvať svoje hranice. A zrazu to, čo som nedokázal za 2 roky som dokázal za 2 týždne. Predĺžil som vzdialenosť, ktorú zaplávam (300 m takže mi ešte chýba 200) ale aj čas, ktorý vydržím vo vode (z mojich max 5-6 min som teraz zvládol 10).

VŽDY SA DÁ NIEKAM POSÚVAŤ. AJ JA AKO SKÚSENÝ ŠPORTOVEC MÔŽEM VŽDY PREKONAŤ HRANICE, KTORÉ SI ČASTO NEVEDOMKY VYTVÁRAM SÁM V HLAVE.