Boris Valihora Prekop

Boris Valihora Prekop

športovec, tréner, psychológ, kouč a autor 

Športovec

Šport je vo mne od malička. V detstve som chcel byť hokejistom, neskôr som robil karate, hrával basketbal, liezol po skalách, skúšal rôzne bojové umenia… Na vysokej škole som sa rozhodol súťažiť v kulturistike, kde som získal niekoľko medailí a teraz sa okrem posilňovania s činkami alebo vlastnou váhou venujem aj otužovaniu. So športom mám naozaj celoživotné skúseností… 

Tréner

Počas mojej kulturistickej kariéry ma začali vyhľadávať ľudia aby som im poradil a stal som sa ich trénerom a poradcom. Najčastejšie ľuďom nastavujem tréningový režim, stravovanie aj životosprávu aby dosiahli čo najlepšie výsledky ak chcú nabrať svaly, zlepšiť svoju postavu, výkon alebo silu. 

Psychológ

Síce ma ľudia najviac poznajú ako športovca a trénera, vyštudoval som však psychológiu a som teda psychológ. Venujem sa psychodiagnostike človeka testami osobnosti, inteligencie, pamäti, pozornosti alebo inými testami špeciálnych schopností. Takto môžem klientom lepšie pomôcť odhaliť ich silné a slabé stránky, osobnostné dispozície alebo mentálne schopnosti. Klientom poskytujem aj autogénny tréning, čo je forma relaxácie, ktorý je ideálny v období vysokého fyzického alebo psychického stresu a hypnózu. Som členom Slovenskej asociácie športovej psychológie a zúčastňujem sa prednášok, kurzov a seminárov z tejto oblasti. 

Kouč 

Ako kouč vyškolený prístupe zameranom na riešenie “brief coaching” a mám celosvetovo platný certifikát. Som členom medzinárodnej organizácie koučov ICF (International Coaching Federation) aj Slovenskej asociácie koučov. Momentálne sa pripravujem na medzinárodnú certifikačnú skúšku PCC (Professional Certified Coach). 

Autor

Som autorom stoviek článkov a videí z oblasti športu, tréningu a posilňovania. Napísal som knihu “Ako nabrať svaly”, vyše 16 rokov publikujem videá a články nielen na našu webovú stránku ale aj do rôznych časopisov. 

Chcete sa posunúť v športe alebo živote ďalej? Som tu pre Vás!