Odpoveď na: Moja výzva – TELO AKO DELO

Úvod Diskusné Fóra Akadémia Telo ako delo Moja výzva – TELO AKO DELO Odpoveď na: Moja výzva – TELO AKO DELO

#8076
Valihora
Keymaster

Super chlapi. Je to tam. Môj prvý cieľ mojej výzvy TELO AKO DELO sa podaril. Dnes som zaplával 513 m! “Súťaž” ma čaká v nedeľu (zajtra spoločný tréning vo FIATE), mojim cieľom bolo priblížiť sa (ideálne zaplávať) 500 m aby so vedel, že mám na súťaž. Nechcel som tam ísť s tým, že “šak sa hecnem, hádam to nejako dám”…

Okrem toho som dnes pre Vás natočil video o mojej príprave stravy na celý deň, chcel som ho sem dať ešte dnes ale nestihnem to – robím jedálniček, ktorý budem používať, bude aj súčasťou programu DRILER samozrejme aj nášho, tu bude oveľa viac podrobnejší a vysvetlený.

Zatiaľ pár fotiek:
Môj výkon zaznamenaný rôznymi spôsobmi – poskytne rôzne informácie.
Použil som 2 metódy aby som si overil vzdialenosť, akú som preplával:
– Google maps – dá sa tam zmerať vzdialenosť na mape (aby som vedel, kde asi mám doplávať)
– mobilnú aplikáciu SportsTracker – teda zaznamenanie trasy mobilom (mal som ho v plaveckej bójke – plaváku)
– hodinky Apple watch 4 – neukazujú presné (úplne mimo) vzdialenosť pri plávaní ale (čudujem sa) zmerali mi tepovú frekvenciu (čo väčšinou nerobia pri plávaní…) a dokonca aj taký údaj ako počet záberov (strokes).

Na fotkách obrazovky mobilu môžeš vidieť v aplikácii Welltory porovnanie výsledkov – z hodiniek a SportsTrackeru.
Je zaujímavé, že ST ukázal spálených 239 kcal kým AW 314 kcal (čo je dosť rozdiel). Rozdielne časy plávania sú spôsobené tým, že pri ST musím mobil dať do plaváku a ten uzatvoriť čo trvá nejaký čas to isté aj na konci, takže presnejší čas (to zančnem riešiť v mojej ďalšej kariére plavca) ukazujú AW, ktorý zaplnem a vypnem hneď pred a po plávaní.

Spánok som mal dnes dobrý a dobre som sa cítil, hoci mi aplikácia Welltory po ranom tréningu DRILER ukázala, že ma tréning vyčerpal… Dal som dobré raňajky (uvidíš na videu), oddýchol som si a keďže som sa cítil super, išiel som potom plávať (o 12, takže s rozostupom 5 hod po rannom tréningu).

DÔLEŽITÉ!
Týmto som Ti chcel ukázať ako postupujem. Nezáleží, aký máš cieľ – musíš mať systém. Spánok, strava, tréning… všetému dávam hlavu aj pätu. Sledujem tieto údaje aby som získal prehľad, nie je to nevyhnutné ale je to aj moja práca – aby som vedel Vám potom sprostredkovať výsledky. Netreba ísť do najmenších detailov ale treba zvládať tie najväčšie premenné – spánok, tréning, strava aj mentálny prístup.