Úvod / Videá / Životný štýl kulturistu / Phil Heath - rozhovor s Valihorom na FIBO 2012
Životný štýl kulturistu

Phil Heath - rozhovor s Valihorom na FIBO 20125

01.05.2012 pridal Valihora Phil Heath

Boris: Presne rok po majstrovstvách Slovenska (2011) tu stojíme s Philom Heathom. Phil, počas toho roku sa udialo veľa vecí. Ako sa cítiš? Ako to ovplyvnilo Tvoj život?

Phil: Veru, minulý rok som bol číslo dva na svete a teraz som jednotka a to je perfektné.

Boris: Áno, veľa fanúšikov zo Slovenska bolo nadšených, že si to dokázal a držali Ti palce. Chcel by si im niečo povedať?

Phil: Určite chcem pozdraviť všetkých tam na Slovensku, strávil som super čas v Bratislave a dúfam, že naďalej budete podporovať kulturistiku a tiež dúfam, že sa vrátim späť a budem opäť hosťom a stretneme sa spolu zase, budeme kecať, smiať sa, dáme si tréning, seminár a všetky super veci. Takže chcem poďakovať, že ma podporujete a verím že opäť vyhrám titul a vrátim sa ako dvojnásobný šampión.

Boris: Tak v to určite veríme aj my. Rád by som sa Ťa opýtal jednu otázku. V profesionálnej kariére si pomerne mladý ale ako sa tvoj tréning mení, čo si sa naučil od začiatku po top level v ktorom teraz si?

Ilustračné fotoPhil: Uvedomil som si, že je to najmä o tom profesionálnom prístupe, pri podobných príležitostiach ako je táto sa musím ubezpečiť, že mám všetko dobre organizované. Tiež musím vedieť ako sa vyrovnať so stresom. Pretože ak si najlepší, máš veľa stresu a veľa očakávaní a niekedy začneš o sebe pochybovať, niečo ako sme spolu hovorili pred tým (pozn.: pri našom spoločnom neformálnom rozhovore) a tvoja myseľ môže používať rôzne triky na teba. Musíš byť veľmi, veľmi sústredený a veľmi mentálne silný.

Povedal by som že v začiatku som bol málo trpezlivý, bol som nováčik a nevedel som ako to zvládať ale keď som dospel , stal som sa múdrejším a potom lepšie rozumieš ako sa vyrovnať zo stresom. V súčasnosti, ak mám príliš veľa stresu, nemôžem súťažiť na najvyššej úrovni.

To je najväčšia vec, ktorú môžem niekomu poradiť – vysporiadať sa z rôznymi úrovňami stresu, byť si istý že rodina je ok, kamaráti, práca, nič z toho nie je v konflikte s posilkou. Ak si v posilke, na ničom inom nezáleží hodinu alebo dve. A potom, keď si skončil, môžeš sa stresovať (smiech).  Ale kým si vo fitku, na ničom inom nezáleží, musíš byť najlepší aký vieš byť. To je všetko.

Boris: Phil, ktorý je pre Teba doplnok číslo 1, ktorý by si odporúčal priemernému chlapíkovi?

Phil: Bežný chlapík, v podstate každý by mal užívať srvátkový proteín, ja užívam srvátkový proteín Nitro Tech, potom by som odporúčal nejaký typ pred tréningového alebo po tréningového doplnku, niečo s kvalitným kreatínom ale číslo 1 by bol určite proteín.

Boris: Je nejaký nový doplnok, ktorý Ťa zaujal a odporúčaš ho vyskúšať?

Phil: V súčasnosti Neuro Core, to užívam a Nano Stim. Tie dva sú ďaleko moje najobľúbenejšie. Dobrý pred tréningový doplnok, Nano Stim má v sebe kopec citrulín malátu, čo mi umožňuje získať to napumpovanie oxidom dusným, každý chce cítiť napumpovanie, takže to je určite čo ja mám rád.

Boris: Si veľmi vyťažený, rád by som rozhovor ukončil povedzme 30 sekundami alebo 1 minútou. Chcem Ti dať priestor, a môžeš povedať čokoľvek chceš. Rád by som Ti preto dal tento priestor ako Mr. Olympia a hovorcu kulturistiky čas a môžeš povedať čokoľvek si želáš.

Phil: V prvom rade chcem povedať ďakujem za sledovanie, všetkým Slovákom ďakujem za pohostinnosť počas mojej návštevy, musím to opäť zopakovať, a naozaj verím, že môžem opäť prísť a ako súčasný Mr. Olympia šampión chcem poďakovať tímu Muscletech, Weider AMI, Flex Magazine, Muscle and Fitness, viem, že čítate časopis Flex u vás na Slovensku (Valihora: áno, máme Slovenskú edíciu /Muscle and Fitness/).

Takže všetky tie články, ktoré vidíte pomáham písať sám, takže to je to čo ozaj robím (Valihora: takže žiadne blbosti tam nie sú však? smiech) áno, presne, celé to píšem ja, takže chcem iba povedať ďakujem, nemôžem to povedať dostatočne veľa ráz. Pokračujte v podporovaní kulturistiky a dúfam, že budete podporovať aj mňa. Čaute.

Boris: Phil, my Ti ďakujeme, že si taký dobrý kulturista a taký dobrý predstaviteľ kulturistiky. Želáme Ti to najlepšie.

Phil: Ďakujem.

Komentáre

 • janoSK 01.05.2012 21:00:06

  perfektna kvalita :)

 • Kefas21 02.05.2012 05:09:17

  jedna vec - prečo Phil nerobí rozhovor s Valim pre svoju stránku? :D

 • dzusko 02.05.2012 11:57:25

  Phil vyzera uplny pohodak fajnovy rozhovor:)

 • Dusinas 03.05.2012 14:23:26

  parada, super mu aj rozumiet. Vali nechystas sa spravit special edition ako s Colemanom pred MSR? =D =D to video si pustam doteraz a furt sa strasne smejem =D

 • painn 03.05.2012 18:13:19

  dobra praca ;)

 • Dusan_SoK 29.06.2012 11:53:51

  Perfektné , Boris je šéf :)

 • milanko297 20.10.2012 17:05:53

  super, chcel by som si aj ja tak pokecat s takym chlapikom ,alebo si aspon podat ruku a sfotit sa, parada len tak dalej ,FMG ide veelmi dobrou cestou a podla mna je kulturistika na Slovensku zatial taka chaba ale vy chalani z FMG to dost ozivujete!!

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.