Úvod / Videá / Tréningové videá / Tréningový systém Transformer
Tréningové videá

Tréningový systém Transformer0

30.12.2014 pridal Valihora Tréning Transformer

Už si asi zaregistroval, že Valihora sa spojil so svojim kámošom, inštruktorom TRX Norom Tomišom a pripravujú skupinové tréningy na zlepšenie výbušnosti, obratnosti, sily a kondície. V tomto tréningu budú využívať viacero cvikov a náčiní, ktoré možno ešte nepoznáš. 

Kombinované cviky

Tieto cviky spájajú dva alebo tri jednoduché pohyby, dva alebo aj viac tradičných cvikov. Keďže náš tréningový systém nie je zameraný v prvom rade na objem svalov, budeme využívať množstvo kombinovaných cvikov. Tieto cviky zapájajú viacero svalových skupín naraz a vyžadujú veľa energie a vzájomnú súčinnosť jednotlivých svalov na tele, čím sa zvyšuje efektivita pohybu. 

Veľmi známe sú tzv. "angličáky", kde sa kombinuje klik s výskokom alebo drepy s tlakmi nad hlavu... Telo je nútené makať naplno a dostáva poriadne zabrať. Vo videu robím klik a následne zhyb na gymnastických kruhoch. Ešte náročnejšia verzia je po kliku vyskočiť na hrazdu, zavesiť sa a urobiť zhyb, zoskočiť dole atď...

 

Cviky s vlastnou váhou

Cviky s vlastnou váhou sú prvé pohybové kreácie, ktoré človek robí od narodenia. Sú pre telo úplne prirodzené a stávajú sa synonymom telesnej zdatnosti - urobiť pár klikov alebo zhybov by podľa mňa mal každý zdravý človek. Pri niektorých cvikoch nepotrebujdeš vôbec nič, napríklad pri klikoch, pri niektorých cvikoch potrebuješ hrazdu na zdvíhanie alebo prekážku na preskakovanie. 

Pri cviku, ktorý robím na videu som využil gymnastické kruhy, ale budeme používať aj TRX - vynikajúcu pomôcku na tréning s vlastnou váhou.

 

Cviky s balančnými pomôckami

Najznámejšou a najpopulárnejšou balančnou pomôckou je určite BOSU ale aj klasický medicimbal sa dá využiť na tento účel alebo ďalšie pomôcky.

V tomto videu robím kliky na lopte spolu s príťahmi kolena do strany, čím sa zapájajú šikmé brušné svaly, ale nie len tie. Pri klikoch dostávajú tvoje prsia a triceps brutálne zabrať, keďže lopta sa šmýka, musíš tlačiť dlane spolu, zároveň priame a šikmé brušné svaly kričia o pomoc. Je to naozaj makačka!

 

Cviky s expandermi

Expandery sú pomerne nové tréningové pomôcky – nemyslím úplne nové ale oproti cvikom s vlastnou váhou sú to tréningový mladíci. Využívajú ich väčšinou športovci v dynamických športoch ale expandery využívajú napríklad aj silový športovci – pri bench presse alebo drepe. Keď sme boli ešte deti, v športových obchodoch sa dokonca dala zohnať sada pružín na posilňovanie celého tela a verím, že sa ešte v nejakom kabinete telesnej výchovy nájde plagát znázorňujúci tieto cviky.

Modernejšie verzie, s akou cvičím napríklad vo videu teda našli uplatnenie v dynamických športoch, napríklad MMA. Čím viac sa naťahujú tým je ich odpor väčší, teda ide o „progresívnu záťaž“ – stupňujúcu alebo zvyšujúcu sa záťaž. Takýto typ odporu je príznačný iba týmto pomôckam a na strojoch sa nedá dosiahnúť.

 

Cviky s činkami

Nezabúdame však ani na činky, aj keď ich nebudeme používať v klasickom kulturistickom štýle.

Vo videu využívam klik spojený s tlakom nad hlavu, ale celý pohyb má v sebe čiastočne aj mŕtvy ťah aj nadhod. Celé telo nútiš rýchlo meniť polohu z "ľahu" do kliku a ďalej do vzpriameného postoja s tlakom rúk nad hlavu, čo je veľmi komplexný pohyb. Nie je zameraný na žiadnu konkrétnu svalovú skupinu aj keď pri ňom zapájaš veľké množstvo svalov - pri kliku prsia a tricepsy, pri postavení brušné svaly a svaly chrbta, nakoniec ramená. Hovorím ti, je to riadna makačka. 

 

Začíname makať už v januári, pridaj sa k nám a začni rok 2015 na sebe makať ako nikdy predtým. Budeme cvičiť 3x za týždeň náročné tréningy založené na niektorých cvikoch v článku a mnohých ďalších. 

Navyše budeme postupne sledovať tvoje zlepšovanie, zapisovať tréningy, množstvo tuku a úroveň kondície. Mesačný program stojí 150 EUR a zahŕňa 12 tréningov, vstupné a výstupné fyzické testy, vstupné a výstupné merania tuku, videá na tréning doma v netréningové dni... 

Transformer je ucelený tréningový systém s ktorým dosiahneš najlepšiu kondičku svojho života. 

Viac info získaš a prihlásiť sa môžeš na info@fitmagazin.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.