Úvod / Videá / Running - Ako správne behať? / VIDEOTEST - ON Running Cloudsurfer
Running - Ako správne behať?

VIDEOTEST - ON Running Cloudsurfer5

23.11.2014 pridal BorisB

Ahojte,
dnes sme si pre vás pripravili test bežeckej obuvy ON Running Cloudsurfer.
Obuv nám bola zapožičaná na testing, tak ako vždy doteraz, od našich priateľov z Runshopu.
Boty som testoval ja sám po dobu 6 mesiacov a tak isto ich testoval aj môj kamarát, bežec na voľnej nohe, stavebný inžinier, priateľ, syn a v neposlednom rade triatlonista za Realiz Sport Team - Vladislav Jánoška.
Najprv vám poskytnem Vladove postrehy a na záver ponúknem môj krátky názor z druhého uhlu pohľadu aj s priloženým videom. Nech sa páči, čítajte.

Test ON Running Cloudsurfer

Pri behu je jedna z najdôležitejších vecí to v čom vlastne beháte. A práve preto som pre vás testoval bežeckú obuv ON Running. Pri výbere bežeckej obuvi je vhodné poradiť so špecialistom.
Pri výbere tenisiek sme postupovali tak ako ste videli v prvej časti videosérie Borisa B. Running - Ako správne behať.
Pomocou diagnostickej podložky mi určili nášľap. Existujú tri typy nášľapu a to - neutrálny, pronácia a supinácia. Pre každý druh je vhodný iný typ tenisiek. Noha potrebuje pri každom type nášľapu podporu v inej časti podrážky. Pri nesprávnom výbere ťa môžu bolieť kĺby a šľachy, alebo si môžeš spôsobiť  zranenie.
Po tomto kroku si treba vybrať terén v akom budeš behať a účel na aký tenisky budeš používať.
Buď budeš behať v lese alebo na tvrdom povrchu.
V tomto teste som pre teba testoval tenisky na tvrdý povrch ON Running Cloudsurfer. Tenisky sú vhodné na dlhšie trasy a tempo 4-6min/km (t.j. aspoň 10 km / hod).
Tento test nie je ako iné testy, ktoré sú často robené na rýchlo. Tenisky som pre vás testoval vyše pol roka. Behal som po snehu, v daždi a aj v letnom počasí.

Tenisky majú na podrážke "obláčiky" – tzv. CloudTec® system . Výhoda obláčikov je v tom, že pri dopade tlmia náraz nohy na povrch. To ich potenciálne robí ideálne na beh po asfalte, ako ochrana pred zranením napr. kolien. Pri dopade sa obláčiky stlačia, takže pri odraze ti dávajú veľmi dobrú podporu. Zo začiatku môžeš mať z "obláčikov" zvláštny pocit. Hlavne vtedy, keď v teniskách iba stojíš na mieste. Pri výbere obuvi sa treba v teniskách prebehnúť na páse. Pri behu budeš mať pocit, ako keby si mal oveľa „ľahšie“ nohy.

Tieto tenisky suma sumárum odporúčam všetkým bežcom. Už som behal vo viacerých typoch tenisiek a musím povedať, že ON Running Cloudsurfer sú najlepšie tenisky na tvrdý povrch v akých som behal.
Tenisky sú zo vzdušného materiálu, takže sú vhodné najmä na beh v teplom počasí, ale dá sa v nich behať aj v zime či v daždi. Ja som v nich behal aj po snehu a nemal som problém, že by som cítil chlad.

Hodnotenie bežeckých aktivít:

Beh celkovo- 9/10
Zima - 9/10
Dážď - 8/10 (na mokrom tartane sa trochu šmýkajú)
Leto - 10/10
Betón, asfalt - 10/10
Tvrdý povrch v lese - 10/10
Mäkký povrch v lese - 8/10

Hodnotenie nebežeckých aktivít:

Šoférovanie - 7/10
Bežne nosenie - 8/10
Koncert pod holým nebom - 5/10 (pivo nám cez perforovanú latku pretečie priamo na nohy :P)
Bicykel - 7/10

Bežecké tenisky sú na behanie. Neodporúčam ich používať na iné aktivity. Môžeš im výrazne znížiť životnosť, alebo si ublížiť.

Test vypracoval Ing. Vladislav JánoškaZ DRUHÉHO UHLU POHĽADU, Boris B.:

Musím viac či menej súhlasiť s Vladom v celkovom hodnotení týchto tenisiek.
Prvý moment, keď som ich obul bol veľmi zvláštny, pretože technológia vankúšikov je dosť atypická a žiadne iné bežecké boty ju nemajú.

Keďže robíme veci ináč, ako všetci ostatní, tak som chcel riešiť takýmto spôsobom aj testy.
Boty som teda neskúšal iba pri behu, ale aj pri iných aktivitách (viz. Vladove nebežecké aktivity). Ja som ich napr. nosil často vo fitku, ako obuv počas svojich tréningov, resp. mojich zverencov. Na takéto aktivity by som ich určite neodporučil. Hlavne ľuďom, ktorí majú porádne kačacú šmatlavú nohu ako ja :). V tejto oblasti ich s prehľadom rozbili moje druhé boty, ktoré som počas tej doby testoval – strieborné Asics GT2000 s oranžovými šnúrkami, ktoré určite poznáš z mojej videosérie Running. Tým sa však budeme venovať neskôr. Každopádne pri dlhom státí vo fitku ma v ON Runningoch dosť bolela noha, keďže mám plochú nohu a nízku klenbu. Netreba ale hádam pripomínať, že bežecké boty sú boty určené na beh.

...A to je tá práve tá oblasť, kde  väčšine iným „konkurentom“ ukazujú z diaľky s úsmevom vztýčený prostredník.
Reálne som sa fakt lepšie necítil pri behu na asfalte alebo na páse, ako v týchto Cloudsurferoch. Na jeseň mi v nich bola trochu zima na prsty, lebo sú naozaj tenké a priedušné, čo ale naopak oceníš v lete, kedy sa ti v nich toľko nepotí noha a prepúšťajú vzduch.

Ak by som to mal zhrnúť – excelentná bežecká obuv na beh na asfalte, alebo páse, resp. po tvrdom povrchu v prírode, ktorá sa nehodí do trialu / prírody (na to ani nie je napokon určená), je výborná z hľadiska priedušnosti v lete, horšie je to v zime, alebo na jeseň a teda na snehu, alebo počas dažda. Nie sú vhodné na nejaké iné činnosti, ako je beh. Sú perfektne nadizajnované, trendy a veľa ľudí si ich všímalo a pýtalo sa, že čo to mám za boty, keďže vyzerajú úplne ináč, ako iné bežecké boty.

Komentáre

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.