Úvod / Videá / Running - Ako správne behať? / Running - Ako správne behať 4. časť
Running - Ako správne behať?

Running - Ako správne behať 4. časť5

15.07.2014 pridal BorisB

Tak dnes sme vám pripravili nový, už 4. Diel o behu: Running – Ako správne behať!
Ani sme sa nenazdali a už sme v polovici videosérie.

Dnes budeme behať vo fitku. Ako hovorím vo videu, behať na páse ma baví asi jak Kolumbijčana tancovať valčík. To neznamená, že nie je vhodný. Ľudia s veľkou nadváhou vyslovene profitujú z odpruženia pásov a ich pohybové ústrojenstvo nedostáva také pecky, ako pri rýchlej chôdzi / behu v prírode. Dokážete si tam nadstaviť sklon, rýchlosť a ten točiaci pás dokáže dokonca odmerať pulz. Keďže ideme športovať, tak sa poznámke o možnosti pozerania televízie, filmov z USB, alebo surfovania na internete radšej vyhnem. Ale v mojom fitness clube Hamilton máme aj také parádnice ... keby si niekto chcel dať low-intenzity chôdzu po ťažkých mŕtvych ťahoch a drepoch :)

V rozcvičke sa budeme venovať rozcvičke stredu tela a vrchu. Nezabúdajte na to! Beh nie je len o nohách, ako si niektorí myslia. Často sa pri behu stávajú zranenia stavcov, taká L4 platnička ti dokáže vyskokočiť z chrbtice jak Lebron James na koš pri zavesení.

V časti o zraneniach sa venujeme členkom. Nezabudnite pred každým behom na zopár rotačných pohybov v členkoch. Potom sa môže stáť, že stúpite na malý kamienok a katastrofa je na ceste ... alebo ešte horšie v lese!

V sekcii interview sme si náhodne odchytili rekreačných bežcov Mira a Radku. Ide o veľmi príjemných týpkov, ktorým sme absolútne pokazili tréning, keďže som im najprv musel vysvetliť o čo ide, a že ich nechceme naložiť do kufra do Rumunska. Plus sme v kamere museli meniť baterku, v mikrofóne SD kartu atď. a naše minútové interview sa predĺžilo na štvrť hoďku.
Radi by sme striedali športovcov a osobnosti s rekreačnými bežcami, takže nabudúce si daj pozor a radšej si daj okuláre a sluchátka – lebo keď uvidíš dvoch týpkov s vycerenými zubami ako ťa hypnotizujú, tak to sme (dúfaj!) my a čakáme s mikrofónom!

Komentáre

  • lutzer 15.07.2014 19:52:34

    Opäť super diel Boris :) Chcel by som sa opýtať, po zlomenine priehlavkovej kosti členka pociťujem chronickú bolesť v mieste zlomeniny a jej okolí hlavne pri behu alebo väčšej záťaži. Trvá to už asi rok. Dá sa s tým niečo ešte spraviť ? Ďakujem ;)

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.