Úvod / Videá / Running - Ako správne behať? / Running - Ako správne behať 1. časť
Running - Ako správne behať?

Running - Ako správne behať 1. časť5

01.06.2014 pridal Valihora Beh

Vážení a milí fanušíci behu. Tak sme sa konečne dočkali!

Sfinalizovali sme prípravy, dokončujeme aj posledné natáčania a práve teraz máte možnosť ochutnať prvý diel dlho pripravovanej série „Running – Ako správne behať?“.


Priznám sa, dlho som nebol fanúšik behu, ale v poslednej dobe ma dosť dostal. Beh je pre mňa kompenzačnou metódou ku klasickému tréningu vo fitku, ale v neposlednom rade je aj mojou ventiláciou, kedy si nasadím sluchátka a idem si svoje, vypnem myšlienky na prácu a užívam si pohyb. Preto ma po čase napadlo, že by bolo úplne super natočiť videosériu o behu, aká tu ešte na Slovensku nebola.


V ôsmich pripravovaných dieloch vám priblížim krásne miesta v Bratislave, kde si môžete vyfiltrovať myšlienky a kvalitne si zašportovať aj vy.
Keďže sa snažíme byť najlepší a originálni, rozhodli sme sa, že budeme robiť iba s najlepšími. V prvej časti sa teda dostanem na diagnostiku nášľapu do Runshopu, kde mi poradili, aká obuv je pre mňa vhodná.


Ide o vysoko profesionálnu skupinu ľudí, ktorí sa do behu naozaj rozumejú a to sa nám na nich páčilo, preto sme si vybrali ich. Povedali mi, ako mám vylepšiť techniku behu, ako našľapovať, kde je pre mňa najvhodnejšie behať, nejaké tipy a veci o ktorých sa dozviete v priebehu videosérie. To, že mám nohu plochšiu jak Macbook Air a môžem ňou lisovať celé olivové sady za studena som dávno vedel, ale som rád, že mi to aj tak pripomenuli  :).


Chcem zdôrazniť jednu vec – keďže nie som profesionálny bežec, ani odborník na beh, tak vám priblížim o technike behu  základy, ktoré mi poradili jednak v Runshope, o ktorých som sa dočítal na internete a ktoré som na vlastných nohách spoznal ja sám. Beh mám ako záľubu a preto túto videosériu mierim pre široké spektrum hobby bežcov, ktorí chcú behať, lebo ich to skrátka baví.


Dozviete sa aj kopec informácii o rozcvičke pred behom, o strečingu a uvoľňovacích metódach, ale aj o veciach, ktoré ku športu ako je beh neoddeliteľne patria – zranenia, úrazy atď. Budeme sa venovať behu na rôznych povrchoch, ako sú cesta, atletické priestory, indoor beh na páse, klasický beh v prírode – trail a ich rôzne kombinácie.

Keďže robíme veci na plno, tak sa môžete tešiť nie len na videosériu, ale  aj na celú zbrusu novú sekciu RUNNING, kde budú pribúdať jednak články o behu a jednak testy rôznych vecí, obuvi a pomôcok na beh!

Začíname práve dnes a nikto nás pri behu nezastaví!

Komentáre

  • Xander 01.06.2014 11:28:25

    Super chlapi skvelá práca ďakujem

  • Easton 04.06.2014 15:22:48

    ako casto budu vychadzat diely tejto serie?

  • Khal 04.06.2014 17:47:43

    mohli by ste spomenut aj vhodnu techniku dychania, ja s tym mam niekedy problem. thanks

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.