Úvod / Videá / Running - Ako správne behať? / Inov8 Bare XF 210 - recenzia tenisiek
Running - Ako správne behať?

Inov8 Bare XF 210 - recenzia tenisiek5

07.10.2014 pridal Valihora Inov8 Bare XF 210

Už minule som spomínal, že testujem tenisky z Runshopu - predchádzajúca recenzia sa týkala Asics bežeckých tenisiek, dnes opíšem svoje skúsenosti s Crossfitovými (ale aj bežeckými) teniskami od firmy Inov8, model Bare XF 210.

Za pomerne záhadným názvom sa skýva hneď niekoľko vlastností - bare znamená, že ich hlavnou funkciou je minimalizmus, teda majú čo najviac pripomínať chôdzu alebo beh na boso (barefoot). Majú na to hneď niekoľko predpokladov:

Inov8 Bare XF 210Na rozdiel od iných tenisiek, majú veľmi tenkú - iba 3 mm tenkú podrážku, ktorá má nulový rozdiel medzi výškou päty a špičky, podrážka je teda po celej ploche rovnako vysoká a nemajú žiadnu vložku ani medzivrstvu. Táto podrážka je zo špeciálnej, veľmi priľnavej gumy, takže veľmi dobre drží, čo je pri dynamických športoch ako je Crossfit veľmi dôležité. Vďaka tomuto je tvoja noha naozaj veľmi blízko pri zemi a dopad nie je odpružený, preto sú ideálne pre ľudí obľubujúcich chôdzu alebo beh na boso. Pozor, na toto si treba zvykať, lebo dopad je pomerne tvrdý, ničím neodpružený a to nemusí vyhovovať každému.

Ďalšou vlastnosťou je, že sú veľmi ľahké - číslo 210 v názve znamená, že vážia iba 210 g! Napriek tomu poskytujú veľmi dobrú ochranu nie len zospodu, ale aj spredu - čo pri rôznych výskokoch chráni špičku chodidla pred nárazmi a aj z boku, čo oceníš napríklad pri šplhaní. Keď spomínam špičku, je dosť široká, aby poskytla dostatočný priestor na prsty.

Recenzie užívateľov týchto tenisiek sú veľmi dobré, hľadal som ich v angličtine, pretože v našich končinách sú ešte málo známe. Firma pochádza z Anglicka a bola založená v roku 2003. Ich hlavný zámer je zachovanie prirodzenej funkčnosti a biomechaniky, čo si myslím, že týmito teniskami úplne vystihli.

Na záver môžem spomenúť, že Bare XF 210 od Inov8 sú zaujímavé tenisky hlavne na funkčné a dynamické športy. Využívam ich vo viacerých tréningoch, natáčal som v nich funkčný tréning v hale ale aj podobný tréning vonku v prírode, čo môžeš vidieť na mojej video sérii "Telo na leto". Sú veľmi ľahké a pripomínajú chôdzu alebo beh na boso. Toto však nemusí každému vyhovovať, pretože nemajú žiadne odpruženie a pri dopadoch si na to treba zvyknúť. V súčasnosti sa rozmáha beh na boso, tieto tenisky môžu milovníkom takéhoto štýlu behu pomôcť chrániť chodidlá a zachovať pocit "bosých nôh".

Tendy som fasoval v Runshope v River Parku v Bratislave lebo som slávny a úspešný. Oni sú väčší profíci na tenisky, takže ti poradia oveľa lepšie ako ja. Tu je ich stránka (www.runshop.sk) a tu nájdeš ich éšop (www.runshopoutlet.sk).

Komentáre

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.