Úvod / Videá / Running - Ako správne behať? / Bežecké tenisky Asics Lyte33 2 - recenzia
Running - Ako správne behať?

Bežecké tenisky Asics Lyte33 2 - recenzia5

20.09.2014 pridal Valihora Asics Lyte33 2

Z Runshopu som dostal úlohu vyskúšať bežecké tenisky Asics Gel-Lyte33 2 - všestranné tenisky na beh ale aj do fitka. Keďže ja nie som bežec, nemôžem popísať svoje skúsenosti s teniskami po nabehaných kilometroch, nosím ich však už vyše pol roka, preto v tomto článku a videu zhrniem svoje skúsenosti a názory. 

Že nie som bežec som už spomínal. Nemám teda ani bohaté skúsenosti s mnohými bežeckými teniskami aby som mohol porovnávať. Keby nebolo Runshopu, asi by som ani tak skoro takúto príležitosť nemal. Teraz som však rád, pretože mi tieto tenisky určite rozšírili obzory a ukázali, aké pohodlné, ľahké a vzdušné môžu tenisky byť. Doteraz som si kupoval také, ktoré sa mi páčili - väčšinou od firmy Nike alebo Jordan. Neriešil som vlastnosti ako váha tenisiek alebo ich funkčnosť (hlavne nech dobre vyzerajú :D ). Navyše, bežecké tenisky - samozrejme nie všetky, sa mi až tak nepáčia, je to skrátka iný typ obuvy ako radí môj vkus. 

Asics Gel-Lyte33 2 sú moderné bežecké tenisky vyrobené najnovšou technológiou, ktorá sa neustále vyvíja. Sú mimoriadne ľahké - pár váži necelých 260 g a keďže ja mám takmer 100 kg, ich váhu vôbec necítim. Naopak, čo rozhodne cítim a prvé dni som si na toto s radosťou musel zvykať je ich vynikajúca podrážka - mal som pocit ako by ma sami odrážali od zeme a uľahčovali mi každý krok. Pre mňa je toto najväčšia výhoda - ešte som nemal tenisky, ktoré by sa takto správali, preto píšem, že to pre mňa je vynikajúca skúsenosť, ktorú by som bez ľudí z Runshopu asi nezažil. Úlohou tejto podrážky je tlmiť nárazy pri behu, no je to cítiť aj pri chôdzi a výsledkom je, ako som spomínal pocit, ako by ťa nadnášali alebo odrážali pri každom kroku. 

Asics Lyte33 2Vyrábajú sa vo viacerých farebných kombináciách, ja som mal tieto, na obrázku. Mne sa zdali “príliš farebné a krikľavé”, mojej kámoške, fitnesske a trénerke Martine Tarkovej sa páčili a jeden chalan z fitka mi povedal “pekné, ale málo krikľavé” :). Každý má iný vkus… 

Spomenul som ľahkú váhu a vynikajúcu podrážku, tam sa chcem na sekundu zastaviť. Asics vie, že ľudská noha sa nepohybuje na povrhu iba priamo dopredu, ale každý z nás dopadá a odráža sa určitým spôsobom, čím zaťažuje vonkajšiu alebo vnútornú časť chodidla. Toto sa volá pronácia alebo supinácia, viac o tom hovoril BorisB vo videosérii “Ako správne behať”. Vyvinuli preto technológiu “Fluidaxis technology”, čo je členenie podrážky tak, aby sa lepšie prispôsobila práve tomuto pohybu (pronácia alebo supinácia). Pre bežca je výsledkom lepší pocit pri behu a väčšia poddajnosť podrážky. Nemám to ako porovnať s inými teniskami, chodí sa mi v nich však vynikajúco. 

O týchto teniskách nájdeš na internete viacero recenzií v prestížnych bežeckých magazínoch (ja som čítal iba anglické) a majú veľmi dobré hodnotenia. Určite patria medzi vynikajúce tenisky na beh a voľný čas, ak o nich uvažuješ, určite ti ich odporúčam aj ja. 

Za tento čánok som nedostal zaplatené ani nie som nikým sponzorovaný ani dohodnutý. V Runshope mi dali možnosť vyskúšať tieto vynikajúce tenisky - Asics Lyte33 2 a ja som ju vďačne prijal. Dohodli sme sa, že napíšem svoj názor a moja podmienka bola, aby som mohol vyjadriť svoj názor bez cenzúry. Ak by sa mi napáčili, napísal by som to a všetko, čo som napísal som napísal v rovnakom štýle ako všetky moje články doteraz - čo si naozaj myslím, neovplyvnený žiadnou firmou alebo osobou. Toto nie je reklama. Je to môj názor. 

S Runshopom sme sa dali dokopy cez BorisaB, keď sme natáčali video sériu “Ako správne behať”. Sú to ozajstní odborníci na beh a veľký bežecký nadšenci. Ich znalosti o behiu, bežeckej obuvy a oblečení sú mimoriadne. Ak sa chceš behu venovať viac, pozri našu spomínanú video sériu “Ako správne behať” alebo navštív Runshop v Bratislave, Riverparku. Poradia ti s výberom tenisiek na mieru, bezplatne (!!!) urobia diagnostiku, na základe ktorej ti pomôžu vybrať ideálne tenisky pre tvoj typ chodila. Myslím si, že to je najlepšie miesto, kam sa môže rekreačný ale aj súťažný bežec dostať. Ani toto nie je reklama, sú to profesionáli, preto ich tu vyzdvihujem.  

V blízkej dobe ešte budem písať recenziu na tenisky Inov8 - Bare XF 210 a kompresné oblečenie, ktoré som tiež dostal od Runshop Bratislava aby som ich vyskúšal a odtestoval. 

Komentáre

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.