Úvod / Videá / Inšpiračné videá / Lee Priest - Rozovor s Valihorom na FIBO 2012
Inšpiračné videá

Lee Priest - Rozovor s Valihorom na FIBO 20125

04.05.2012 pridal Valihora Lee Priest

Vali: Presne rok po minuloročnom FIBO sa opäť stretávame s legendou Lee Priestom. Zdá sa mi, ako by si sa stiahol do úzadia. Čo je s tebou v súčasnosti?

Lee: Nič sa nedeje, len si trénujem a mám svoju líniu doplnkov výživy v Austrálii a možno urobíme ďalšiu líniu v Indii a južnej Afrike, ale v zásade nič moc, len trénujem a užívam si život...

Vali: To je výborné, ako sa volajú doplnky?

Lee Priest Lee: V Austrálii sa to volá Assasin nutrition a tie nové ešte neviem ako sa budú volať, ale Assasin nutrition je to čo mám v Austrálii.

Vali: Spomenul si tréning, stále si v dobrej forme (Lee sa mračí) ... Nemyslím samozrejme v súťažnej forme. Čo robíš, stále makáš ako počas súťažných dní alebo trénuješ iba pre zábavu?

Lee: Iba pre zábavu, stále trénujem šesť dní v týždni, stále trénujem každý deň, mám ťažké dni, mám ľahšie dni, ale ako som povedal, je to o tom že idem do posilky a užijem si to. Možno budem súťažiť koncom roka ale ešte som sa nerozhodol a dovtedy to robím iba pre zábavu, nemám to sústredenie kedy iba trénujem, trénujem, trénujem, nemám tú mentalitu, iba idem do posilky a užijem si to.

Vali: Čím je tvoj súčasný tréning odlišný od súťažných dní?

Lee: Teraz neberiem drogy.

Vali: Ok, strih, strih.... (smiech). Nie, to nebudeme strihať pretože to sa mi na tebe páči, že si vždy priamy a to je veľmi dobré. Moja otázka preto je: Niekedy byť taký priamy a úprimný ťa môže dostať do problémov, nestáva sa ti to?

Lee: Stále, ako som ti hovoril, ľudia sa ma pýtajú otázky a chcú vedieť pravdu a keď im povieš pravdu, dostaneš sa do problémov. Je to ako taká hra, ľudia hovoria povedz mi toto povedz mi hento a keď im to povieš, povedia „to si nemal hovoriť“ a ja hovorím „veď si sa ma pýtal“ ...

Je to bláznivé, v tomto športe je veľa krehkých ego a niektorí ľudia, ktorí riadia tento šport majú ego tiež, takže je to bláznivé. Je to dobrý šport ale niekedy ľudia, ktorí ho riadia sú pekne v piči...

Vali: ..presne... Neviem o žiadnych zraneniach, ktoré sa ti stali. Mal si niekedy nejaké vážne zranenia?

Lee: Z hľadiska tréningu nie, len som si natiahol rameno pri sťahovaní telky, to nebolo v posilke a teraz krívam lebo som letel z Austrálie čo je 22 hodín a moje bedrá sú nejako pohnuté a zaseknuté, takže som posledných pár dní kríval.

Ako som povedal, nikdy som nemal zranenie pri tréningu, vždy to bolo z niečoho iného.

Vali: Preto sa chcem opýtať, čo odporúčaš ľuďom, ktorí toto pozerajú aby zostali bez zranení?

Lee: Netrénujte. (smiech) ... Nie, dôležité keď trénuješ je trénovať správne, používať dobrú techniku, pretože veľa mladých deciek v súčasnosti pozerá tréningové videá profíkov a niektorí z nich používajú zlú techniku a mladé decká si myslia, že musia trénovať tak ťažko a používajú zlú techniku a v dlhodobom hľadisku skončia.

Takže sa vždy koncentruj na dobrú techniku, používaj váhu, ktorú si schopný zvládnuť správne, nesnaž sa iba pohadzovať váhami naokolo len tak.

Vali: Spomínal si doplnky. Rád by som vedel tvoj názor na to, ktorý je najlepší doplnok, ak by si si mal vybrať iba jeden na kulturistiku.

Lee Priest 2Lee: Dobrý proteínový prášok. Základný proteínový prášok, som veľkým zástancom jedla a doplnky sú dobré ale môžeš utratiť veľkú sumu na doplnky ale to isté získaš aj zo stravy. Z doplnkov teda hlavne dobrý proteín.

Vali: Aký typ proteínu odporúčaš?

Lee: Najlepšie srvátkový, srvátkový izolát, niečo také. Ak chceš nabrať váhu vyber si s väčším množstvom sacharidov, ja uprednostňujem také, ktoré majú málo tuku a sacharidov takže získaš dostatok bielkovín.

Vali: Myslel som si, že povieš proteín, ale okrem proteínu, je nejaký doplnok z ktorého si cítil pozitívny účinok?

Lee: Veru ani nie. Nie som veľkým zástancom predtréningových doplnkov, nemám veľmi rád ten nastimulovaný pocit. V dnešnej dobe deckám zašíbava z užívania toľkých stimulantov či ich už potrebujú alebo nie.

Ak máš robotu na slnku alebo robíš niekde v horku celý deň, možno na konci dňa si dosť unavený a potrebuješ niečo na nakopnutie do posilky, ale mladé decká v súčasnosti pijú všetky tie energy drinky a berú všetky stimulanty a možno ich ani nepotrebujú.

Keď ja som bol mladý, som sa proste tešil do posilky. Ak som potreboval nakopnúť, možno šálka kávy ale teraz kopec deciek berie príliš veľké dávky a ich tep je zrýchlený a to s nimi máva a z toho im zašibáva.

Vali: Hovorili sme o minulosti, hovorili sme o súčasnosti ale nehovorili sme o budúcnosti. Čo teda chystáš?

Lee: Nič, lebo koncom roka je koniec sveta ..

Vali: Naozaj, to som nevedel (smiech)

Lee: Nevidel si ten film? Sme v piči... Takže na tom nezáleží... Ále, tera, ako som povedal, plánujem, možno budem súťažiť koncom roka, len ešte neviem ktorú. A keď nie tento rok určite budúci rok. Asi ešte dám jednu súťaž pred tým než ukončím kariéru, tak si vyberám tú, na ktorú sa pripravím správne. Jednu súťaž som chcel ale bola príliš blízko obdobiu kedy cestujem, takže si chcem vybrať takú súťaž, na ktorú budem mať celé 4 mesiace prípravy.

Vali: Nakoniec by som ti chcel dať 30 sekúnd alebo akýkoľvek čas chceš aby si povedal čokoľvek chceš, čo ty na to? Berieš?

Lee: Keď sa dáš na kulturistiku, je do dobrý šport môže byť zdraviu prospešný ale hlavne trénuj rozumne čo sa týka tréningu, jedla, ak dôjde na užívanie drog (Lee myslí steroidy) rob to bezpečne, ak ich máš užívať užívaj ich ale nezneužívaj ich.

Lee PriestAko som povedal, tento šport sa robí pre zdravie a dlhodobo, nechceš predsa začať s týmto športom že „hej, chcem byť veľký“ a po šiestich rokoch začneš mať problémy a skončíš. Takže ak to máš robiť, rob to rozumne a užívaj si to, to je hlavná vec, raduj sa z toho.

Niektorí ľudia to berú tak vážne, jediné na čo myslia je kulturistika 24/7 ale nemajú žiaden život pomimo. Musíš mať aj iný život ako v posilke. Takže si to treba užívať.

Vali: Ďakujeme veľmi pekne, vážime si to, a želáme Ti všetko dobré.

Lee: Uvidíme sa ďalší rok.

Vali: To bol Lee Priest, legenda, malý obor.

Lee: Legenda, idiot, šéf...

 

 

 

Komentáre

 • Kefas21 06.05.2012 07:42:16

  Yeaah, exactly :) Čo povedal Lee, čo hlása táto stránka (v poslednej dobe to nájdeš hlavne v článkoch o začiatočníkoch) a čo v skutočnosti aj naozaj platí - kulturistika je beh na dlhé trate, cvičíš kvôli sebe, ak nemáš súťažné ciele a nemusíš brať steráče + kopu tých “zbytočných” doplnkov, neber ich. Ušetríš si nielen cenné papiere v peňaženke, ale aj zdravie (a to myslím nie je málo). Bodybuilding by mal byť vykonávaný pre radosť v srdci, nie pre to, aby z teba spravil otroka. Cením Priestov humor a úprimnosť, Valiho odvahu, angličtinu a doslovný preklad :)

 • protein 06.05.2012 08:54:51

  perfektný článok ....

 • martin 06.05.2012 09:04:10

  super clanok Lee Je King :-)

 • 00ASUS00 06.05.2012 14:07:32

  Fakt krásny článok :) len tak ďalej FMG :)

 • Big P 06.05.2012 19:39:54

  Super praca Vali…A chcem sa opytat,ci ty neplanujes pisat o steroidoch konkretnejsie…Isto vies o tychto veciach vela (nenarazam na to,ci ich uzivas a pod) ,pohybujes sa v kulturistike dlho a urcite mas rozhlad. Treba totiz 50 kg “kulturistom” kusok otvorit oci,ozrejmit im aj neziaduce ucinky,ktore sa dostavia po rokoch ... A nikto ta nezastavi :) yeeeah body

 • petko3621 07.05.2012 20:20:22

  BRUTAL ;)

 • simon1222 13.05.2012 18:57:47

  Inac suhlasim z Big P lebo je to treba trosku ozrejmit zaciatocnikom

 • Rome 15.05.2012 22:27:11

  super:D aj som sa zasmial :D “Lee: Nevidel si ten film? Sme v piči… ” toto ma dorazilo :D

 • michtinko 19.07.2012 15:58:18

  NÁDHERAA!!! Ďakujem :)

 • nopain12 19.01.2013 19:21:26

  Prosím aka je to pisnička jak tam hraje u lee? 
  Diky

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.