Úvod / Videá / Inšpiračné videá / Dorian Yates - rozhovor s Valihorom na FIBO 2012
Inšpiračné videá

Dorian Yates - rozhovor s Valihorom na FIBO 20125

11.05.2012 pridal Valihora Dorian Yates a Valihora

Valihora: Ahojte fanúšikovia kulturistiky na Slovensku. Presne týždeň po majstrovstvách Slovenska sme tu s Dorianom Yatesom. Toto je svetovo najväčšia výstava, okrem toho, že si hovorca kulturistiky, čo tu robíš?

Dorian Yates stále v dobrej formeDorian: Som tu so svojou značkou, toto je moja osobná rada doplnkov výživy, ktorú som navrhol sám a tu ju propagujeme a rozprávame sa s distribútormi a fanúšikmi. Darí sa nám veľmi dobre, predávame vo väčšine krajín sveta ale nie na Slovensku, takže dúfam, že sa dostaneme aj tam už čoskoro.

Valihora: Áno, to je pravda, ja som kulturista a nevidím tvoje doplnky na Slovensku. Niečo s tým musíme urobiť.

Dorian: Dúfam že áno, dúfam, že nájdeme niekoho kto prejaví záujem o dovoz k vám. Je to vysoko kvalitné, veľmi silné, všetko čo robím musí byť najlepšie, takže doplnky tiež.

Valihora: Ako by si opísal svoju spoločnosť? Aké sú jej hodnoty?

Dorian: DY som ja. Dorian Yates. A o tom to celé je. Všetko v tejto spoločnosti som vlastne ja. Od dizajnu nálepiek po obsah výrobkov, výber produktov do predaja. Nebudem dávať 100 rôznych výrobkov na trh ak im neverím. Každý výrobok ktorý vyrábame musí byť podľa môho názoru najlepší vo svoje kategórií, takže napríklad spaľovač "Black Bonb" je najsilneší na svete. Tak isto predtréningový NOX Pump. Všetko čo robím musí byť najlepšia kvalita, inak to nerobím. Teraz máme veľmi dobrú líniu, šesť alebo sedem ozaj dobrých výrobkov.

Valihora: Ktorý výrobok z tvojej série bude najlepší na začiatok?

Dorian: To je rôzne, máme proteín Tempro, každý potrebuje extra proteín, takže to je základ a podľa toho, ako sú tieto výrobky populárne tak Nox Pump, je super populárny, ten sa dáva pred tréningom, dá ti energiu, napumpovanie a mentály fokus, takže sa ti dobre trénuje a výborne sa sústredíš. To je pravdepodobne najpopulárnejšie, ale všetko je dobré, inak by som to nerobil.

Valihora: Dorian, ktorý z výrobkov je taký, že by si ho rád mal v časoch, keď si pretekal ale nebol na trhu?

Dorian: Chcel by som mať všetky... Máme Black Bonb čo je spaľovač, Nox Pump je výborný pred tréningom, to by som chcel mať vtedy a máme aj doplnok na spánok GH Blast, pomáha zlepšiť spánok ale nie iba spánok ale aj kvalitu spánku. Takže spíš hlbšie, vtedy telo vylučuje rastový hormón, to je super na regeneráciu. Tieto veci neboli dostupné v 90 rokoch a trh s doplnkami rastie odvtedy veľmi rýchlo.

Vali: Ďakujem, viem, že si zaneprázdnený ale rád by som vedel tvoj pohľad na majstrovstvá Slovenska. Veľa ľudí bolo nadšených že niekto tvojho formátu prišiel, nie je to pre nás každodenná záležitosť mať takú legendu ako teba ako hosťa. Chcel by si povedať niečo Slovenským fanúšikom?

Piť sa musí. Dorian YatesDorian: Áno, páčilo sa mi tam a zdalo sa mi, že ľudia sú ozaj nadšení z kulturistiky. A nie len tí, ktorí chodia do posilky a prišli na súťaž, boli sme aj v obchodnom centre čo bolo pre mňa nové a aj ľudia, ktorí nie sú z posilky sa veľmi zaujímali o nás. Chceli sa s nami rozprávať, zaujímali sa o šport... To bolo výborné. Tiež som hovoril s rozhodcami a dozvedel som sa, že máte podporu od štátu. To je perfektné. To v Anglicku nemáme a ani v US. Takže v tomto zmysle máte šťastie, že vás podporuje štát a môžete propagovať šport, to je fantastické. Máte výhodu, ktorú som ja nemal keď som bol mladý.

Vali: Dorian, na koniec nášho rozhovoru by som ti rád dal priestor, aby si povedal čokoľvek chceš, aby si povedal akýkoľvek odkaz fanúšikom kulturistiky ako Dorian Yates.

Dorian: No... Každý sa ma pýta a je to ťažké dať do jednej vety alebo do jedného slova aké je "tajomstvo". Ale všetkým maldým hovorím, že dôležité je byť vytrvalý. Buď vytrvalí v tom čo robíš, buď vytrvalí v tréningu, v diéte... toto je dlhodobý projekt na ktorom pracuješ. Kulturistika, pracuješ na svojom tele. Každý deň v posilke sa ráta, všetko čo ješ každý deň sa ráta, takže musíš byť vytrvalý. To nie je niečo, čo sa stane cez noc. Trvá to roky a roky, robiť to vytrvalo. To je odkaz, ktorý chcem odovzdať mladým.

Vali: Ďakujeme veľmi pekne, vážime si tvoj čas a želáme ti to najlepšie.

Dorian: Ešte mám čosi: "Good morning" smiley

Komentáre

 • sebinko 13.05.2012 19:34:46

  Vsetky tie rozhovory su super, ale aj ako tento tak aj s Philom Heathom sa mi zdal ako reklama pre ich sponzora/(v pripade Doriana) pre jeho znacku…
  V rozhovore s Leem som sa par veci priucil…S Philom som zistil ze ma rad predrazeny protein a pri Dorianovi len o doplnkoch ktore sa u nas nepredavaju…
  Ale chapem Boris ze ti borci nemali cas a vyuzili to ako reklamu sami pre seba
  Len tak dalej, Nikto nas nezastavi. ;-)

 • Valihora 13.05.2012 19:49:26

  Phil je veľmi lojálny k Muscletechu, neviem teraz presne, aký majú vzťah ale nejako prehodnotili (Muscletech) sponzoring kulturistov… Phil (aj iní) je profík a keďže má sponzorov, tak ich často spomína. Tam to funguje tak. Tu na SK špičkový kulturista (nebudem menovať) nevedel ani povedať názov výrobku jeho sponzora v rozhovore. “No… eee… ten kreatín… najnovší... ten mi dobre zaberal…”

  S Dorianom je to zapeklité, prezradím Ti tajomstvo. On má podpísaný kontrakt s Muscular Development a oficiálne nemôže dávať rozhovory pre iné stránky a iné médiá. Tak sme sa dohodli, že časť rozhovoru bude o jeho doplnkoch výživy (to by nemalo nikomu vadiť) a časť o majstrovstvách v Košiciach, kde bol ako hosť. Neurazíme tým nikoho a nespôsobíme jemu žiadne problémy. Aj popri tom sa dá čo to naučiť, takže verím, že to bolo pre divákov prínosné. Plus nás to ďalej posúva ako stránku.

 • sebinko 13.05.2012 20:07:51

  Jasne jasne, dik za info ;)
  A mohol by si porozmyslat nad predajom jeho vyrobkov na stranke, osobne by som ich skusil, ked su teda take skvele. Teda ak sa budu distribuovat ku nam. :D

 • Valihora 14.05.2012 05:23:58

  Jeho doplnky som ešte veru neskúšal, ale verím, že to nie sú blbosti. Ale veľmi ma zaujal v poslednej dobe Coleman, jeho doplnky som skúšal, mal som vzorky z FIBO a fakt ma veľmi pozitívne prekvapili. určite teraz vyskúšam nejaké veci od neho. myslel som, že je to iba ďalšia firma ale boli super.

 • sebinko 15.05.2012 05:08:43

  Hej Hej pocul som o nic, zaujal ma ten, co ti zlepsuje spanok a regeneraciu pocas spanku. Myslim ze to moze byt fajn vec, vzorku by som skusil ale nebral by som to dlhodobejsie vkolit tomu aby som si na to nenavykol a potom by boli problemy so spankom.
  Moze byt, ved ked uz s tym zacnu tak nech si daju zalezat a nech sa im dari.

 • Šašek 16.07.2014 20:01:05

  Kde je preklad ?

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.