Kompresné oblečenie
Pridané: 30 marec 2017 12:20 PM   [ Ignorovať ]
Nováčik
Hodnosť
Počet príspevkov:  10
Registrovaný  2012-07-18

Ahojte. Neviem kam to dať, tak by som sa chcel opýtať práve v tejto téme.
Aký je Váš názor na cvičenie a používanie kompresného oblečenia?

Ďakujem.

Pridané: 30 marec 2017 01:24 PM   [ Ignorovať ]   [ # 1 ]
Administrátor
Ikona užívateľa
HodnosťHodnosťHodnosť
Počet príspevkov:  73
Registrovaný  2011-06-09

Nazdar,

Môj názor na cvičenie je pozitívny :D, no mám pocit, že si svoju otázku smeroval skôr na to oblečenie a jeho vplyv počas tréningu.

Ja osobne zvyknem počas treningov, či už pri boxe alebo počas silového tréningu, používať toto kompresné “funkčné” oblečenie. Je tu viac dôvodov, prečo je to lepšie a teda najmä ich výrobcovia udávajú, že toto oblečenie zvyšuje výkon, pomáha sa vyhnúť drobným zraneniam alebo aj kŕčom, lepšie udržuje teplotu tela a zlepšuje regeneráciu.

Mne osobne ale na ňom vyhovuje to, že aj keď sa pri cvičení potíš jak potkan v miešačke, tak je tvoje telo stále dobre izolované a nebojím sa, že na druhý deň budem chorý. Takisto cítim, že svalstvo je pod týmto oblečením a o čosi viac spevnené, tak aj pri rýchlejších pohyboch so závažím a trhaním pri niektorých cvikoch je to bezpečnejšie, nakoľko to znižuje vibrácie a otrasy a určite to predchádza drobným (zbytočným) zraneniam. A napokon, cítim sa v tom vždy maximálne napumpovaný.

Určite Ti to odporúčam vyskúšať. Každému totižto vyhovuje niečo iné, ale myslím si, že do tohto sa oplatí investovať pár korún.

Signatúra 

Ľudská sloboda je slobodou vôle, ktorou ovládame svoje vlastné konanie. Ľudský skutok je slobodný skutok.

Pridané: 30 marec 2017 02:46 PM   [ Ignorovať ]   [ # 2 ]
Nováčik
Hodnosť
Počet príspevkov:  10
Registrovaný  2012-07-18

Áno, myslel som na používanie funkčného (kompresného) oblečenia pri cvičení a jeho vplyvu na nárast sily a svalovej hmoty. Čítal som, že zabraňuje vzniku mikrotraumám v svaloch a práve o takéto poškodenie by malo pri silovom cvičení ísť.