Úvod / Články / Vytriezvenie začiatočníka / Kĺbová výživa - brať či nebrať?
Vytriezvenie začiatočníka

Kĺbová výživa - brať či nebrať?5

07.02.2013 pridal Starosta Kĺby

Kĺbová výživa je doplnok, na ktorý nedám dopustiť. Sľúbil som , že budem písať zo svojich znalostí a skúseností, poprípade mojich známych, tak tu nebudem písať, čo som si možno včera prečítal. No späť ku kĺbovej výžive.

Bolavé kĺby neni sranda Mnohí kĺbovú výživu podceňujú. Možno týpek, čo sedí v kancelárii a šport pozná len z telky, ju nepotrebuje. Ale je zaujímavé, že práve takýto ľudia mávajú problémy častejšie. Je to tým, že sú skoro stále v jednej polohe a nemajú skoro žiadny pohyb. No a tí, ktorí tvrdo športujú by nemali na kĺbovú výživu zabúdať.

Ja som mával časté problémy s krížami. Ozaj časté. No ani ma nenapadlo niečo brať.  Keď som sa pýtal doktorov na ich názor, každý mi povedal iné. Jeden odporúčal, iný nie.

Keď som potom prišiel k tej doktorke, ktorá mala na kĺbovú výživu názor, že pokiaľ nemusíš, tak ju neber a začni ju brať až keď je najhoršie a spýtal som sa jej koľkým pacientom pomohla z tých, ktorí prišli k nej neskoro, vlastne už celkom rozbití, tak odpovedala, že niektorým trochu pomohla, no nikdy nie na 100 % .

Kĺbová výživa je dobrá ako prevencia a v začiatkoch problémov ti pomôže. No keď to necháš zájsť až do krajností, už ti nepomôže nič.

Je zaujímavé, že s tou doktorkou som sa bavil asi 45 minút, a keď som odchádzal, mala na tento doplnok trochu iný názor ako predtým.

Moja skúsenosť

Keď ma raz začalo pobolievať rameno, rozhodol som sa kúpiť kĺbový doplnok. Vôbec ma nenapadlo , že by mi to mohlo pomôcť aj na kríže a ono to pomohlo. Nie za deň, ani za dva, ale po dvoch týždňoch bolo lepšie a po mesiaci som si uvedomil , že neviem,  čo je bolesť krížov.

Zrazu som začal cvičiť mŕtve ťahy bez strachu a prestal som sa báť pridať aj váhu.

Manželka mala od pôrodu problémy celkove s kosťami, každú chvíľu ju boleli všetky kĺby. Doktori odporúčali akurát vápnik. 

Tak som jej nanútil moje kĺbové tabletky. A všimol som si, že po 3 týždňoch sa postupne prestáva sťažovať. Objednal som ďalšie balenie a keď ho dobrala, už na svoje zázračné tablety nedala dopustiť.

Ako dávkovať ?

Ja ju beriem celoročne. A teraz sa nepotrebujem preliečiť, ale beriem ju ako prevenciu.

Keď som mal problémy, bral som jednu ráno a jednu večer. No to záleží od množstva v jednej dávke. Kĺbovú výživu ber podľa dávkovania, ktoré odporúča výrobca.

Kĺbová výživa obsahuje

 • Kĺbová výživaGlukosamín sulfát
 • Želatínový hydrolyzát
 • MSM

Ale aj ďalšie látky ktoré napomáhajú k ošetreniu a výžive kĺbov. Každá firma má trochu iné zloženie, tak nie je na škodu ich občas prestriedať.

Nemusíš kúpiť tú najdrahšiu. No pozorne si pozri aké má zloženie jedna tableta. Niektoré majú aj polovičný obsah látok v tablete a cena je rovnaká.

Ozaj mnohí kĺbovú výživu podceňujú. Môže ti pomôcť ako prevencia alebo aj pri začínajúcich problémoch, no keď si to necháš prejsť do chronického stavu, tak nie je isté, že ti pomôže.

A potom sa na fóre objavujú komentáre, aká je to blbosť a vôbec to nezaberá. Nechám to na tebe, no ak začínaš cítiť kĺby, na tvojom mieste by som neváhal.

To by bolo asi všetko o tomto doplnku . Možno sa vám bude zdať tento článok krátky no myslím, že som napísal všetko čo som chcel.

 

Komentáre

 • Rome 07.02.2013 10:13:34

  super clanok :) ...inak aj ja som mal tiez problemy resp bolesti pri cviceni s ramenom a kolenom.. potom som si zakupil klbovku od animalu co je uplne super..a postupne som citil ako bolest ustupuje a telo znesie vecsiu zataz.. :) a teraz no problem..

 • Ilja_Ico 07.02.2013 12:07:44

  Plne súhlasím so Starostom aj keď nemôžem 100 percentne potvrdiť účinnosť pretože som KV začal brať len preventívne… Ale pomohla mi zotaviť koleno po operácii a preto nedam na KV dopustiť... mimochodom používam KV od Animalu a dovolim si tvrdiť že je momentalne najlepšia na trhu

 • Safari 07.02.2013 15:31:22

  Já jsem měl asi před čtvrt rokem problémy s koleny. Kloubovou výživu jsem nebral, pouze jsem na nějaký čas odlehčil tréninky nohou a často jedl želatinu (ta prý kloubům napomáhá)...to, že má kolena jsou zase v pohodě jsem cítil asi až tak za 2 týdny….žádný tablety na kloubovou výživu jsem ještě nepoužil, ale od té doby si kupuju protein od Aminostar s podporou kloubů, tak snad to bude jako prevence stačit ;)

 • heat 08.02.2013 05:42:18

  je to zbytocnost, take problemy sa zacnu pri zlych navykoch, technike a nadmernej zatazi

 • martin mockovciak 08.02.2013 15:15:01

  heat ty si uplne tupy

 • Peter015 08.02.2013 20:38:42

  Mal som problémy s ramenami dosť mi pukali nie len pri cvičení, bral som viac kĺboviek no najviac mi pomohol čistý glukosamín a k nemu ešte beriem MSN chcel som dokúpiť ešte kolagén ale gluko a MSN zatiaľ bohate stačí.

 • Peter015 08.02.2013 20:39:36

  MSM :D

 • Ady_32 11.02.2013 19:44:29

  Tiež som mal problém s kolenom - chrupavkou. Po 2 týždňoch užívania som pocítil výrazne zlepšenie, pred tým som mal problém z hlbokými drepmi a KV veľmi pomohla. Užíval som Gelo 3 komplex od Kompavy a bol som s ňou veľmi spokojný.

 • Domča 12.02.2013 17:02:19

  Keď už problémy s kĺbami sú , tak je väčšinou neskoro. Prevencia je veľmi dôležitá a vôbec nie zbytočná!

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.