Úvod / Články / Legendy kulturistiky / Silvester Stalone - osobnosť týždňa
Legendy kulturistiky

Silvester Stalone - osobnosť týždňa5

09.07.2009 pridal Valihora

Silvester Stallone sa narodil 6 júla roku 1946, má teda už 63 rokov! Preslávil sa hlavne úlohou v sérii filmov „Rocky“ a „Rambo“.

Narodil sa v New Yorku. Jeho život nebol na ružiach ustlaný, keďže rodičia neboli práve veľmi bohatí.

Sly – ako ho pozná celý svet trpí čiastočným ochrnutím tváre, z čoho sa stala „ochranná známka“ jeho osobnosti – pokryvené ústa a šušlavá reč.

Kariéra

ilustračné fotoPrvý film, v ktorom sa Silvester objavil nebol nič chválihodného – pornofilm „Party at Kitty and Studs“ (snažil som sa ho niekde stiahnúť, no neúspešne Laughing. Za účinkovanie v tomto filme Silvester Stalone inkasoval 200 dolárov. Neskôr sa objavil ešte v ďalšom filme, ktorého meno však nie je známe, keďže to bol iba treťotriedny film.

Všetky filmy zo začiatku jeho kariéry nestoja za veľa. Filmy ako „Bananas“, „Klute“ a „Prisoner of Second Avenue“ si už nepämätá hádam ani on sám. Pár krát sa objavil ako hosť v známej sérii „Kojak“, ktorá sa kedysi vysielala aj u nás.

V roku 1976 sa ale všetko zmenilo! Prvým filmom zo série „Rocky“ ktorý mal neuveriteľný úspech sa z neznámeho herca stala celebrita. Tomuto filmu predchádzala udalosť, keď Silvester videl v marci roku 1975 zápas Muhammada Ali so Chuckom Wepnerom, ktorý ho inšpiroval k napísaniu scenára filmu za 3 dni.

Sly (Silvester Stalone) sa snažil ponúknuť tento scenár viacerým spoločnostiam, s úmyslom hrať hlavnú rolu. Jedna zo spoločností aj prejavila záujem, no plánovali obsadiť niekoho ako Burt Reynolds alebo Irvin Winkler. Stalone ale neoblomne stál za svojim keď ich doslovne poslal „do riti“ a nakoniec dospeli k dohode.

Druhý diel Rocky, ktorý tiež sám napísal a režíroval sa opäť stal kasovým trhákom a zarobil 200 miliónov dolárov. Popritom Silvester Stalone hral v niektorých iných filmoch, z ktorých však ani jeden nedosiahol čo i len po členky sláve Rockyho.


Ďalší úspech sa dostavil filmom „Rambo“, kde hral Vietnamského veterána Johna Ramba. Spolu so sériou Rocky tak vytvoril 10 výnimočne úspešných filmov, ktoré sa stali základom jeho slávy.

Film Cliffhanger ktorý nasledoval potom mal síce úspech, no opäť ostal v tieni Rockyho a Ramba. Nasledovali filmy ako Demolition man a The specialist, alebo film Assassins.

 

V roku 2006 sa Stalone vrátil aby znovu oživil Rockyho, 4 pokračovaním. Jeho najnovším počinom je však ďalšia časť Rockyho, teda už 5.

Vzťah s Arnoldom

Jilustračné fotoe známe, že spočiatku sa títo dvaja nemali príliš v láske. Boli to hlavní rivali na plátne, čo niekoľkokrát demonštrovali i vo svojich filmoch.

Nakoniec sa však obaja stali kamaráti a partneri v obchode, keď otvorili sieť reštaurácii Planet Holywood.

Osobný život

Stalone bol ženatý 3 krát. Naposledy v roku 1997, keď si zobral Jennifer Flavin.

Viac krát užíval rastový hormón – známy „omladzujúci“ hormón a v roku 2007 sa opäť dostal do pozornosti médii – tento krát však nie filmom, ale tým, že ho v Austrálii prichytili s 48 ampulkami rastového hormónu Jintorpin. Stalone sa ale vyjadril, že užíva rastový hormón a testosterón, čo odporúča každému mužovi po 40...

ilustračné foto

 

 

Komentáre

  • Slizer 12.01.2010 15:44:37

    stale v dobrej kondicii aj po 60-tke

  • mojaku 23.11.2010 21:16:19

    premna silna osobnost

  • Scotty 13.05.2012 12:15:26

    Toto je moj ciel , moj idol .

Pridať komentár

Ak chcete vložiť komentár, musíte sa prihlásiť

O nás

Máš pre nás zaujímavú ponuku na spoluprácu? Neváhaj a kontaktuj nás na našej emailovej adrese:

info@fitmagazin.sk

Otázky ohľadom výživy, tréningu a doplnkov smerujte na naše fórum.

A hlavne nám nevolaj na:

+421 912 345 678 90

Newsletter

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte najnovšie informácie z oblasti fitness a športovej výživy.

Reklama

Reklamu na Fitmagazin.sk zabezpečuje spoločnosť Wake Up Advertising, spol. s.r.o.

Kontaktná osoba:
František Hurný
Sales Manager
M +421 908 703 827
frantisek.hurny@wakeup.sk

Cenník v PDF »

Nájdeš nás aj na:

Twitter Facebook Google+
Úvod · Články · Videá · Fórum · eShop · O nás · Kontakt © 2012. FitMagazin.sk. Všetky práva vyhradené.